Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Túlterhelt a villanyóra?

Túlterhelt a villanyóra?

Figyelt kérdés

Egy 30 nm-es garzonról van szó, maga az épület eléggé régi. A kályhán és a sütõn kívül minden elektromos. Kazán nincs. Amit használok: hûtõ, mosógép, delimano csap, 15 l-es bojler, laptop, tv + ay apróbb dolgok (pl. néha párologtató, hajszárító, mixer stb.) Télen infrapanellel és ilyen kis hõfúvóval fûtök, ha ay egyik megy, akkor a másikat kikapcsolom.

Arra mindig figyelek, hogy egyszerre ne menjen több dolog, ami sokat fogyaszt.

Tegnap mosogatás után fura szagot éreztem, az elõszobában, a villanyóra körül. Nem kifejezetten égett szag, de érezhetõen onnan jött.

A villanyórát kicseréltettem beköltözéskor, a teljes vezetékrendszert nem, fogalmam sincs, hogy milyen.

Mit tudok tenni? Aggódom, nehogy kigyúljon vagy valami, nem értek hozzá. Van valami, amivel biztonságosabbá tehetem, erõsíthetem a rendszert? Sajnos teljes cserére nem lesz egyhamar pénzem :(

Köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 19. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz vezetèket cserèlni, akkor át kellene nèzni a kötèseket, szüksèg esetèn javítani. Így kiderülne milyen baj van. Vagy van e? Lètezik újabban egy ún. ívvèdelemmel kombinált kismegszakító, de az 50E környèki az ára.
2018. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A villanyórán ez áll: 230V, 0,25-5(80)A, 50Hz

A mellette levő dobozon pedig: C 16A

2018. okt. 19. 16:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Keresek villanyszerelőt ès egyeztetek vele, csak addigis szeretnèk infót gyűjteni, rálátni a problèmára ès esetleges veszèlyekre.
2018. okt. 19. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:

A villanyóra nincs terhelve,hisz az csak mér .

Ellenben kötés lazulás lazulás lehet.

Ha onnan érződik az égett szag,akkor jelezni kell a szolgáltatónak,és dijtalanul leellenőrzik .

2018. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a Delimano csap becsapós, mert nagy az áramfelvétele. Ha ezeket a nagy áramfelvételű készülékeket egyszerre használod, akkor (akár rövid ideig) a kismegszakító terhelhetőségének felső határán lehet az áramfogyasztás. Ugyanis ilyen kis lakásban feltehetően csak 1 áramkör van, miközben ugyanennyi elektromos fogyasztót használó kétszer vagy háromszor ekkora lakásban 2 vagy 3 mellékáramkör és a fogyasztók nem egy áramkört terhelnek.
2018. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a csap lehet a ludas, hiszen 16A ey átlagos lakásban elég szokott lenni.
2018. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehetsèges, hogy a csap miatt van :( kár, mert szeretem, praktikus ès ahhoz kèpest, hogy mindenhez áram kell a lakásban, a számla sem vèszes. A hálózat, a vezetèkek règiek. Anno amikor èpült (kb. 40 ève), nem a modern gèpekhez stb. terveztèk.
2018. okt. 22. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!