Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet még kímélni a...

Hogyan lehet még kímélni a környezetet?

Figyelt kérdés
Érdekel az a téma,hogy miként lehet megóvni környezetünket,és takarékoskodni. Olyan ötleteket várok melyek megvalósíthatóak. Ahol tudok ,,Zöldeskedem''. És ti mit szoktatok tenni hogy megóvjátok földünket? Kérlek komolysággal kommentelj. (Manapság kérni kell)

2018. okt. 19. 22:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Én nem használok liftet,szelektív hulladékgyüjtök,nem dohányzok,nappal a fürdőben nem kapcsolok villanyt,meg ahol látok ott sem. Este azért kell a fény mert romlik a látásod ha sötétben nézed a fényes kijelzőket. Telefont is átállítom energiatakarékos módba. BKV-val járok,de ha veszek autót csakis elektromosat.
2018. okt. 19. 22:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szelektíven gyűjtöm a szemetet, és igyekszem minél kevesebb műanyagot használni. Csapvizet iszom, egy fürt banánt pedig nem teszek zacskóba. Nem vagyok végletes, szerintem sokan alacsony szinten túltolják, de egyetértenék globális szintű nagyobb lépésekkel, még ha kényelmetlenséggel is járna.
2018. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Törvények bevezetése ez ügyben nagyot lendítene. Nem tudom mikor veszik észre hogy megfulladunk saját magunktól.
2018. okt. 20. 00:18
 4/7 Dave092 ***** válasza:
Ha érdekel a téma olvass utána Bea Johnson-nak, évi egy befőttes üvegnyi szemetet termel különböző praktikákkal :)
2018. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokan például azt mondják azért isszák az ásványvizeket mert rossz otthon az íze, pedig pedig a legtöbb víznek M.-on semmi baja csak nincsenek hozzá szokva az ízéhez.


Ha tehetem nem használok 1-2 dolognak nejlon zacskót

2018. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amiket eddig kiváltottam környezetbarát alternatívákra:

Nejlon zacskó- vászonszatyor, vászonzsák, doboz (hentesnél)

Műanyag fogkefe- bambusz

Mosópor-mosószóda

Öblítő-ecet+illóolaj

Tisztítószerek- felülettől függően ecet, szódabikarbóna, citromsav, teafa olaj és ezek keveréke

Tusfürdő, sampon, folyékony szappan- háziszappan, samponszappan

Mosogatószivacs- fa cserélhető fejű mosogatókefe

Krémeket is elkeztem én keverni természetes olajokból, vajakból. Pld kókuszolaj, mandulaolaj, kakaóvaj. (Ajánlom lukrécia kencéi weboldalt.)

Szálas teát veszünk kimérősen a filteres csomagolt helyett

Tampon, betét- intimkehely

Kb tizede annyi hulladék keletkezik így. Mellette persze odafigyelek, ha tehetem, piacon vásárolok, ott könnyebb megoldani a kevesebb csomagolást. Tejet egy helyi gazdaságból vesszük. Van 15-20 csirkénk, így a tojás és a csirkehús elegendő kettőnkre. És van két sertésünk, ők a konyhai hulladék nagy részét elfogyasztják.

Szeretnék majd egy komposztládát is.

Nagyon ajánlom a "háztartásom hulladék nélkül" facebook csoportot is, sok a hasznos infó, segít elindulni egy zöldebb, egészségesebb, kemikáliáktól mentes élet felé. :-)

Van még hova fejlődnöm, de nagyon élvezem az utat. A kehelytől elmúltak a brutál görcseim menstruációkor, a szárazságtól hámló- , máshol csupa gyulladt pattanásos bőröm is a múlté.

2019. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megpróbálom ezeket,de azért kár hogy itt nem lehet csirke meg disznó a panelba, örülnének a lakók 😁
2019. jan. 4. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!