Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni leszakadt...

Mit lehet kezdeni leszakadt redőnnyel?

Figyelt kérdés

Már kezdek kikészülni a folyamatos sötétségtől, legalább egy hónapja le van szakadva. Ki lettek hívva a redőnyszerelők, akik ígéretük ellenére nem jöttek ki, még egy telefonhívásra sem méltattak, pedig egész nap itthon ültem és vártam őket.

A kérdésem az lenne, hogy nem lehet valahogy feltornászni egy leszakadt redönyt, hogy legalább minimális fény bejöjjön? Az se érdekel, ha soha többet nem lehet lehúzni, használni se akarom már, csak legyen fény a szobámban.... A solgot nehezíti, hogy panel felső emeletén lakom sajnos....



2018. okt. 20. 17:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem nagy ügy, ezt te is meg tudod oldani.

https://www.youtube.com/results?search_query=red%C5%91ny+gur..

2018. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ettől nem lettem sokkal okosabb, de köszönöm szépen a linket.
2018. okt. 20. 17:52
 3/21 anonim ***** válasza:
a gurtni van elszakadva, vagy a redőny eleme??
2018. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedves második! Egyszer csak leszakadt, amikor probaltam felhúzni. Azóta hiába húzom a szalagot, nem mozdul a redőny se le, se fel, a szalag se mozdul, a lenti gurtni része rendben van, amiben fecsavarodik a szalag. Kézzel próbáltam feltolni, de csak kb. 20 centit megy fel, tovább nem mozdul a redőny rész.... 😕
2018. okt. 20. 19:30
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Kérdés, hogy milyen a rolóházad és emelet laksz e, mert utóbbi esetben kívülről nem tudsz barkácsolni.

A miénken a lakás felől van egy fatábla, ami levehető (régi, 70-es évekbeli ház) ide létra kell, fedelet levenni és kézzel hajtani a hengert, hogy felmenjen a roló. Utána rögzíteni, hogy ne essen vissza.

További technikákat, gurtnicsere stb. nem írom le, mert így elmondva bonyolult és lehet nem is ilyen rolód van.

2018. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen, hogy leírtad a fentieket, szerintem sokaknak hasznos lehet még, ment a zöld kéz!

A rossz hír, hogy sajnos egy sokemeletes társasház felső szintjén lakom, így esélytelen, hogy bármit is kezdjek a redőnyömmel, így amíg a kedves szerelők ki nem óhajtanak jönni, addig így is marad... 😞

2018. okt. 20. 19:53
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#6

Sajnálom! :(

És köszönöm a zöld pacsit!

2018. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Redőnyszerelő nem csak egy létezik a világon. Még egy kisvárosban sem.

Ha az egyik nem jön 3 napon belül, akkor szólsz a másiknak.

De amit egy redőnyös meg tud csinálni, azt te is, legfeljebb több időbe telik. Bár egy hónap azért elég lett volna a munkára.


Konkrét megoldást azért nem lehet javasolni, mert nem tudjuk, hogy mi a probléma. Lehet, hogy a tengelye ugrott ki, nekem ez a tippem, mert nem írtál semmi olyant, ami mást valószínűsítene. Akkor meg le kell szedni a burkolatot, és a tengelyvéget visszarakni. És megnézni, mitől ugrott ki, aztán szükség esetén javítani.

Én se vagyok diplomás redőnyszerelő, de azért az évek során elég sok redőnyhibát megoldottam, mert mind simán mechanikai probléma, és szétszedés után egyből látni, hogy mi a gond.

Oké, te félsz a magasságtól, és nem mersz kiállni az ablakba, ezt is meg lehet érteni.

2018. okt. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Nő létemre már jó párszor javítottam itthon a redőnyöket... Igaz ez családi ház, és valószínűleg az 5. válaszoló által említett 70-es évekbeli belső tokos redőnyökről van szó. Volt hogy a tengelyről szakadt le az egész cucc, volt hogy a gurtni akadt ki, volt, hogy itt-ott eltörtek a lamellák, és azért lógótt akár az egyik fele, akár az egész elszakadt valahol, szóval....



Na de nem láttam még sose közelről panel redőnyt.... Ha külső tokos, akkor megértem, hogy nem nyúltál hozzá. De ha belső tokos, akkor nem...


Le kéne írnod nagyjából hogy miféle redőny, most hogy így lent van, hozzáférsz- e valamelyik részéhez, pl. belátsz-e a tengelyhez, stb...???

(Én azért nem hinném, hogy csak kintről javítható, mert akkor minden egyes panel-redőnyhibához emelőkosaras autót kéne hívni... :)))

2018. okt. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%

"Már kezdek kikészülni a folyamatos sötétségtől, legalább egy hónapja le van szakadva."


Elképesztő, hogy mennyire életképtelen emberek léteznek...

2018. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!