Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni leszakadt...

Mit lehet kezdeni leszakadt redőnnyel?

Figyelt kérdés

Már kezdek kikészülni a folyamatos sötétségtől, legalább egy hónapja le van szakadva. Ki lettek hívva a redőnyszerelők, akik ígéretük ellenére nem jöttek ki, még egy telefonhívásra sem méltattak, pedig egész nap itthon ültem és vártam őket.

A kérdésem az lenne, hogy nem lehet valahogy feltornászni egy leszakadt redönyt, hogy legalább minimális fény bejöjjön? Az se érdekel, ha soha többet nem lehet lehúzni, használni se akarom már, csak legyen fény a szobámban.... A solgot nehezíti, hogy panel felső emeletén lakom sajnos....



2018. okt. 20. 17:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Kb egy utólagosan felszerelt műanyagredőnyről lehet szó, amit 4 db csavar tart az ablakkereten.

Nem kell kimászni, mindössze egy kicsit kihajolva ki lehet csavarni.

Min. 3 diploma kell hozzá...

2018. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Ha a közelben, akkor szívesen megcsinálom neked. :D
2018. okt. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
#11 Azért egy hozzá nem értő embernek nem szívesen javasolnám, hogy egy panellakás sokadik emeletén lévő ablak redőnyét csavarozgassa le.. Esett már ki ember az ablakon, mikor épp a redőnyét próbálta javítani. Persze sokan meg tudják maguknak is csinálni, de nem minden ember egyforma.
2018. okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Így van. A hülyék kiesnek.

(Amúgy járdán se menjél, mert ott is ütöttek már el embereket.)

2018. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14 Azért a két dolgot összehasonlítani vicces. Akkor te nyugodt szívvel küldenéd testvéred/gyereked/szülőd, vagy bármelyik tériszonyos ismerősöd redőnyt szerelni a 10. emeleten.. hát gratulálok.

Amúgy elárulom, hogy a redőnyjavítások 95%-ához nem kell leszerelni a redőnyt (de ha le kell, akkor nem elég csak kihajolni, hanem ki kell állni az ablakba, hogy megtartsd és bevedd a redőnyt), mint ahogy a fent leírt problémánál sem. Amúgy azt is elárulhatod ha ilyen okos vagy, hogy hogy hajol ki az ablakon, ha le van szakadva a redőnyléc?

2018. okt. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy azt is elárulhatod ha ilyen okos vagy, hogy hogy hajol ki az ablakon, ha le van szakadva a redőnyléc?"


:))

Most ne ti veszekedjetek már! Amikor a Kérdező agyilag is annyira sötét, hogy még azt sem tudja körülírni, milyen redőnye van, mennyire hozzáférhető vagy hozzá nem...

2018. okt. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
(Remélhetőleg csak nem azért tűnt el, mert már kiesett az ablakon! :D De azt már bemondták volna a tv híradóban...:D)
2018. okt. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%
Panelban külső tokos redőny van, hiába magyarázzátok, hogy belülről hogy kéne, ha nem olyan a redőnye. Ezért nem értem, miért kell lehülyézni.. nem ért hozzá és kész. Ezért vannak olyan emberek, akik ezzel foglalkoznak.
2018. okt. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, hogy nő létemre nem értek a redőnyszereléshez. :D

Valóban az a problémám, hogy nagyon magasan vagyok a panelban, a redőny tokja kint van és le van húzódva és nem tudom, hogyan húzzam fel, ugyanis nem mozdul se le, se fel. A redőny tokját tehát nem tudom megközelíteni, mert elzárja a redőny.

Gondolom, hogy valahogy bentről is fel lehet húzni a redőnyt, hiszen a szerelők se tudnának dehopponálni az ablakpárkányra a redőnyön keresztül. Az érdekelt volna, hogy ennek mi a technikája.

Nyilván, ha egy sima kertesház földszintjén lenne a redőny, akkor magam is meg tudtam volna oldani a problémát, de itt nem olyan egyszerű a helyzet.

Azt, meg hogy másszak ki a panel tetején az ablakpárkányra úgy, hogy 1. leeresztett állapotban van a redőny és 2. még sose csináltam ilyet, hát nem is kommentálom. Nem azt kérdeztem, hogy hogyan legyek öngyilkos.

Aki értelmes válaszokat adott, azoknak viszont nagyon szépen köszönöm, hogy írt. :)

2018. nov. 2. 16:14
 20/21 anonim ***** válasza:
36%

"Elnézést kérek, hogy nő létemre"


Na ezért nem kell annyit harcoskodni az egyenjogúságért!

Azután a legkisebb gigszernél rögtön arra hivatkoztok, hogy "nő vagyok".


Amúgy fentebb írta valaki, hogy NŐ LÉTÉRE megszerelt már hasonlót.

Sorry..

2018. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!