Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkonvektor nem kapcsol magától?

Gázkonvektor nem kapcsol magától?

Figyelt kérdés

Van egy ezeréves konvektor a szobánkban. Konkrétan kézzel kell kapcsolgatni, mert magától meg se hajlandó nyikkanni. 3-as fokozatra tekerve engedelmesen bekapcsol, majd úgy is marad, magától sosem áll le, ugyanez magasabb fokozaton is. Albérlet, így a tulajdonos ki is küldött egy gázszerelőt, de az lerázott azzal, hogy teljesen rendben van a cucc, kitakarította, szerinte mi vagyunk a hülyék és csak azért nem működik, "me ponjó" a hőmérséklet a szobában. Nyilván, azért kellett hajnalban is felkelnem lekapcsolni, mert lett vagy 29 fok és még mindig megállás nélkül pöfögött.

Szerintetek mi lehet a probléma, a termosztát adta meg magát? Mennyibe kerülhet a csere?


2018. okt. 25. 13:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, természetesen éjszaka csak 3-asra volt tekerve, tehát éppen kattanásig szoktuk, hogy ugyan melegítsen is már és ne csak őrlángon égjen. Nem újkeletű a probléma, tavaly is eljátszottuk ugyanezt, egész télen kézzel fűtöttünk, magától ő sosem, akármilyen hideg volt. A gázszerelő nem hajlandó semmit sem csinálni vele, most már ott tartunk, hogy hvunk mi, csak tudjuk, mit várjunk tőle.
2018. okt. 25. 13:54
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden hőfok fokozathoz tartozik 1 belső hőmérséklet.

Ezt a konvektor hőérzékelője érzékeli,és ennek megfelelően ég a nagy láng .1 esen is ugyan olyan nagy lánggal,mint 7 sen,ha szűkséges .7 sen talán 30 foknál kapcsolt volna ki,de még csak 29 volt .A konvektor hőérzékelője a konvektor mögött van,talán fél magasan.A szobahőmérőd meg 120-150 is lehet .Itt sokkal magasabb hőmérséklet mérhető.

Lényeg a lényeg,nem szerelőben van a hiba ,és konvektorban sem .

Hogy mennyi egy csere? Üsd be a keresőbe konvektor árak.

Jobb ha szervízt bizol meg vele,mert csak akkor lesz garancia,ha ők szerelik fel.

2018. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ezer éves a konvektor, lehet, hogy nem is tudják kicserélni.

ha jön szerelő, kérd meg, hogy melegítse meg a termosztátot, hogy valóban kikapcsol e a konvektor. de ne gyufával melegítse; a test hőmérséklete is elég meleg.ha erre nem kapcsol ki idővel, akkor gond van tuti.

2018. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A hőfokszabályozója elromlott. Ezt könnyű ellenőrizni: hideg konvektornál épp kattanásig fordítsátok a szabályozót, majd fogjátok meg a hőfokszabályozót. Rövid időn belül ki kell kapcsolnia, ha jó a szabályozó.

Ha ezeréves a konvektor, lehet, hogy alkatrész sincs már hozzá.

Mindenesetre a tulajdonos által küldött szerelő kontár volt, ha ilyet mondott. Én saját költségen hívnék egy valódi gázszerelőt.

Ha még van hozzá alkatrész, akkor simán lehet 10e Ft körül munkadíjjal együtt.

2018. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bocsi, csak sok dolgom volt :)

Biztos, hogy a konvektor a szar, mert a konyhában egy lehelletnyivel fiatalabb FÉG konvektor dolgozik és mégis szépen kapcsolgatja magát, ahogy kell. Ott kisebb a befűtendő tér is, tehát ha a szoba melege lenne a gond, az sem akarna lekapcsolni. Idén azt még el sem indítottam, csak ezt a másikat, szóval fűtenie kéne derakasan.

Bevallom, hőmérőm egy darab sincs, csak a belső, az meg elég jól figyelmeztet, ha cidri van :D

Szinte mindig csak kattanásig szoktam tekerni - nála ez a 3-as fokozat, akármilyen idő van idebent . Tuti, hogy vacak a szabályzó, mert fűtött már hajnalban olyan melegre, hogy folyt a víz rólunk mire felébredtünk és kinyomtuk, mégsem állt le egy pillanatig sem.

MEgpróbálok leakasztani egy jó szerelőt, de manapság az már elég ritka :( Ez a jelenlegi is a tulaj egyik ismerőse, én már azon is gondolkodtam, hogy talán tudja, hogy nem lehet alkatrészt cserélni benne és így akar lerázni minket, nehogy eszünkbe jusson kicseréltetni az egész cuccot... bár azért meg nem érné meg a herce-hurca, végül is fűteni fűt, csak ez így elég kényelmetlen.

2018. okt. 25. 23:26
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy kicsit melengettem kézzel hátul a termosztátot, de nem történt semmi :( Ha csak azzal lenne baj... talán nem olyan nehéz kicserélni.

most olvasom a tippet, kicseréltetni nem nagyon áll szándékomban, mert nem az enyém a lakás. Így is nagyon sok felújítást elvégeztem szívességből, de a fűtés olyan alapvető dolog, azt azért mégiscsak a saját gazdájára hagyom, ha egyszer az ő dolga biztosítani. Nem beszélve arról, ha sikerül egy kontárt szereznem, még én leszek a hibás, ha valami baj lenne az új cuccal. Így valahogy ezt kéne megszerelni vagy szereltetni, ezen nagyon rontani már nem nagyon lehet...

2018. okt. 25. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!