Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Adott egy...

Levi0507 kérdése:

Üdv mindenkinek! Adott egy Bosch condens fali gázkazán, kérdésem a következő! Előremenő víz hőfokot mennyire kell belőni h a kazán még gazdaságos lenyen, és meleg is érződjön? 52 fok kevésnek minősül.

Figyelt kérdés

#Gázkazán....
2018. okt. 26. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A kondenzációs kazánokat 60 fokra,mert utána már úgy működik mintha nem is az lenne,mint egy sima turbós kazán .
2018. okt. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megfigyeltem h 62 fokos előremenőnél,2m3 gáz elhasználásával 2-3 dl kondenz víz keletkezett,az normális?Még újonc v.ok gázfűtés szempontjából,úgy h nézzétek el ha hülyeségeket kérdezek!Lesz még.
2018. okt. 26. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért kevés az 52 fok? Nem növekszik bent a hőmérséklet?


Minél hidegebb az előremenő, annál jobb.

2018. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán,de még csak próbálgatom,most 62 °c-ra állítottam így nagyon jó!De talán 52-54°-en is megszokjuk.
2018. okt. 26. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 62 fokon van, akkor hamar felfűt, korábban kikapcsol. Teljesen más a hőérzet, ha nem meleg a radiátor, ezért is célszerűbb alacsony hőfokot tartani.
2018. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én vettem egy külső hőmérséklet érzékelőt, és a kazán beállítja magának a kellő vízhőmérsékletet.

És azóta rá sem nézek.

Ha kint hideg van megemeli, a nincs akkor alacsonyabban tartja.

Kb 10000 Ft.

2018. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 52 fokos előremenővel használom. Ezen a hőfokon gyönyörűen kondenzál és a havi számla a leghidegebb hónapban 9000 Ft (70 nm-es a lakás) stabil 23 fokot tartok.

Azt nem tudom, mennyi kondenzvíz jön össze, mert nálam be van kötve a lefolyó rendszerbe.

2018. nov. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a műszaki leírásokban úgy olvasom, hogy a kondenzáció 55 fok alatt megy klasszul. Emiatt az előremenőt 55 fok alá állítsd.

Nekem jól lehőszigetelt házam van, 45 fokos előremenővel még nagy szellőztetés után is 20 perc alatt visszamelegszik az egész épület. Hőn tartás közben 5-8 perceket megy.

2018. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!