Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fenyőfával tényleg nem szabad...

Fenyőfával tényleg nem szabad fűteni? Tábortűzhöz jó azért?

Figyelt kérdés
2018. nov. 11. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

A gyanta tartalma miatt nem jó fűteni, de lehet vele csak értelmetlen. Cserépkályhában tilos mert tönkreteszi a gyanta után járó korom meg lerakódás, kátrány.

Fűteni lemez vagy öntött kandallóba/kályhába/kazánba lehet, csak értelmetlen mert amint leég csak hamu marad utána, parázs meg egyáltalán nem. Arra jó hogy begyújts vele, mert égni ég, de parázs nem marad utána így szinte nem fogja a hőt tartani.

Tábortűznek jó ha nem sütögetni akartok. Sütögetésre, megint nem jó mert mint írtam nincs parázs.

2018. nov. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Lángon is lehet sütni, nem csak parázson, attól függ, mi a pontos terv... De lehet, hogy csak világítani akarnak sütés nélkül.
2018. nov. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Én nem szeretem tábortűzhöz, mert a gyanta miatt füstöl.

Ha van egy kis fenyőd, azt még eltüzelheted vegyesen a keményfával. de önmagába folyamatosan nem jó, a fentebb említett okok miatt.

2018. nov. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tüzeltem fenyővel, semmi probléma nem volt vele, igaz a fa több mint 100 éves volt, a fűtővíz pedig 90 fokos.
2018. nov. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fenyővel való fűtéssel nincs gond, ha 3 dolgot betart az ember:

- teljesen száraz legyen

- már át legyen melegedve a kémény, ne csapódjon le benne a füstből a nemkívánatos anyag

- rendesen kapjon levegőt a fenyő tüze, ne legyen elzárva, mert akkor tökéletlen lesz az égés, a gyanta egy része megmarad, és megint csak lecsapódik a kéményben.

2018. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
68%
A hegyekben, ahol csak fenyőfa nő, évszázadok óta fűtenek vele kályhában gond nélkül.
2018. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!