Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Cserépkályhába fenyőfával...

Cserépkályhába fenyőfával tüzelek, szerintetek lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés
Mivel ingyen fenyőhöz tudok jutni ezért azzal fűtök, jó parazsasra égetem a fát majd lezárom. Tökéletesen felmelegszik tőle a cserépkályha, remélem ezzel rosszat azért nem csinálok vele.
2016. jan. 5. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fa égésekor füst keletkezik, ami a kéményen keresztül távozik és a levegőbe jut. Ez terheli a környezetet, rontja a levegő minőségét. Ez probléma. Azonban valamivel meleget kell csinálni, mert az ember nem akar megfagyni.


Viszont, ha cserépkályha szempontjából kérdezed, akkor nem. Mamám is sokszor azzal fűtött, Isten nyugosztalja.

2016. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"K: Igaz, hogy a cserépkályhában csak keményfával szabad tüzelni, a gyantás fák, fenyőfélék, más puhafák tönkreteszik?

V: Nem igaz! Megfelelő használat esetén minden fafaj természetes, tiszta, és száraz fája használható cserépkályhában. Egy jól méretezett, megfelelően használt cserépkályha tűzterében az átlaghőmérséklet 700-850 fok, a lánghőmérséklet pedig akár 1100 fok is lehet. Ezen a hőmérsékleten minden szerves éghető anyag tökéletesen elég, nem szennyezi, nem károsítják a kályha járatait. Elég csak arra gondolni, hogy a cserépkályha az Alpokban a legelterjedtebb, ahol helyben szinte kizárólag fenyőfélék állnak rendelkezésre, azok viszont bőséggel. Ezért ott szinte minden családi ház mellett szépen felaprított fenyőfát látunk száradni. Ennek ellenére az alpesi cserépkályhák élettartama 50-100 év. Szakszerűtlenül épített, és (vagy) nem megfelelően üzemeltetett cserépkályhában valóban kárt tehetnek a gyantás fák. Egyéb tüzelőberendezések esetén (kandalló, kazán) a gyártó utasításait kell követni!"

2016. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es ezt a cikket én is olvastam, ez miatt is reméltem hogy nem lehet gond belőle megfelelő használat esetén. Nekem azért nem mindegy hogy gyakorlatilag ingyen fűtöm át a telet vagy több tíz- vagy akár száz- ezer forintokért vásárolok nyílván , lehetőleg csontszáraz fát.
2016. jan. 5. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy száraz legyen a fa. Nem lesz tőle semmi baja.
2016. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon régóta fenyővel fűtöm a cserépkályhámat semmi baja. Amivel vigyázni kell hogy bármivel tüzelsz, fával vagy barnaszénnel vigyázz hogy egyenletesen valamint ne fűtsd túl mert szétnyomja a cserepet és a fugát.
2016. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a konyhánk a melléképületben van,benne cserépkályha. Még apám építette,cserépkályhás volt. Még kicsi voltam,mikor készült,valamikor a hetvenes években.

Azóta is tüzelünk vele,bizony minden sz@..al.Leginkább fahulladékkal,bútorlappal.

Van egy nagy,magasítós futóm,ilyenkor a városból összegyűjtüm a "karácsonyfákat",három~négy futóval,és két hónapig szinte csak azzal fútök. Semmi baja a kályhának,igaz,két évente kiszedem a két oldalt levő koromzsák~dugót,és kiszedem rengeteg pernyét,és kormot.

2016. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat és igen, figyelek arra hogy ne fűtsem túl. Szerencsém van hogy asztalos munkavállalóként hozzá tudok jutni hulladék fához így nekem a fűtésszámlám gyakorlatilag ingyen van a téli időszakban. Hallom az embereket hogy jajj megint jön a tél és akkor 100-300 ezer forintot kifizetnek fára, mondjuk ott kazán vagy kandalló van. Szerintem a legjobb fűtési mód a cserépkályhás fűtés akárki akármit is mond.
2016. jan. 6. 16:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Na tüzeltél fenyővel?


Felrobbant a cserépkályhád vagy tele lett korommal/kátránnyal a cserépkályha és kémény?

2019. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én több 10 éve fűtök vele, leginkább borovival jó gyantás de semmi lerakódást nem okozott se a kéményben se a kazánban, ha száraz akkor még füstölni se füstöl csak nagyon minimálisan észrevehetően, ha bemelegszik a kazán még annyira sem.
2019. dec. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!