Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy gép befűthet egy szobát?

Egy gép befűthet egy szobát?

Figyelt kérdés
Egy HP prodesk 490 G3 gép van a szobámban, ami 4x5-ös méretű, a gépet netezésre használom, semmi extra. Érezhetően melegebb a szoba amikor megy, az való igaz, hogy a ház baromira szigetel, eddig még fűteni se kellett. Mástól nem lehet melegebb, csak a géptől, de számomra hihetetlen, hogy 1 fokot is képes emelni a szoba hőmérsékletén az a gép, ami még csak nem is melegszik túl, 28-30 fokosak az alkatrészei. 19 fokból 20 fokot csinál.
2018. nov. 11. 02:12
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Nem fűthet be.
2018. nov. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
De bizony, sok hőt ad le, de magadról se feledkezz meg, mint 36 fokos fűtőtest.
2018. nov. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Olyan 100-200 W körül vehet fel a gép, ennek a nagy része hővé alakul.

De az emberi test hőteljesítménye is kb. 500 W.

2018. nov. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Aki szerint befűti, az 10 fokos szobaban gepezzen addig amíg a pc miat 25 fok lesz. :D

Az hogy 10 fokról 11 re melegszik nem befűtės!

2018. nov. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a tájolásban keresd a megoldást.
2018. nov. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ja ha besüt a nap az sokat számít, de a gépek is minimális meleget termelnek.

Múltkor én meg azon gondolkoztam ha valaki 2 nagy kutyával alszik az érezhetően melegíti-e?

2018. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Ez két dolog függvénye: egyrészt, hogy mennyire jól szigetel a szobád, másrészt hogy mennyi hőt termel a géped. Amíg a géped több hőt termel, mint amennyi a szobából el tud szivárogni, egészen addig emelkedni fog a benti hőmérséklet, ez ilyen egyszerű. Ha ez egy foknyi hőmérséklet-emelkedésre elegendő, akkor annyira, ha 10 foknyira akkor meg annyira.


Nem véletlen, hogy egy valamirevaló szervertermet, szerverparkot klímával kell hűteni - nem csak nyáron, de olykor még télen is.

2018. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Simán befűtheti, ha elég jó a ház szigetelése. Persze ezt idehaza az emberek 99%-a elképzelhetetlennek tartja, de a fricceknél magam láttam és éreztem, hogy bizony a passzívházukban 0 fokig SEMMILYEN fűtés nem kellett. A háztartási gépek, tv, laptop na és mi saját magunk szó szerint befűtöttünk.
2018. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!