Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány fokban érzitek jól...

Hány fokban érzitek jól magatokat a lakásban nappal és éjszaka?

Figyelt kérdés
Hány foknál fűtötök be (már akinél egyedi fűtés van)?
2018. nov. 11. 19:17
1 2
 11/16 anonim válasza:
Fix 23 egész nap
2018. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20 fok körül, teljesen jó éjjelre és nappalra is. 10 éve még elég volt a 18 is, de hát öregszik az ember...
2018. nov. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Akkor 20-23 között a nyerő.

2018. nov. 12. 13:02
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez sok dologtól függ, pl. kerti munka után még sokáig melegem tud lenni, napsütésben kevesebb kell, fáradtan több... Most épp nem tudom, hány fok van itt, mert átvittem a mérőt a másik szobába, ahol 17.4 fokot mutat, de ez a déli szoba, itt lehet bő 18 is (napközben 19 fölött volt). Rövidujjú pólóban ülök és melegem van, de ez ritka, különben is meleg a nadrágom és a zoknim :)


Nos, 18 fok alatt szoktunk elkezdeni fűteni, bár a legelső fűtésnél elmegyünk addig, hogy tényleg fázzunk. Szerintem a napokban megtörténik a direkt fűtés elkezdése, most már 18 alá villan néha a ház hőmérséklete. Az én szobámban sokszor 19 fölötti, mert napos déli szoba és általában itt vagyok én is, a gépem is (mindkettő egész komoly fűtés, persze télen semmire se elég, a nap erős, de a napsütéses órák száma kicsi).


Fűtésszezonban is ennyi van, 17-19 fok. Az alsó szinten kevesebb, fent, főleg az én szobámban több. Nehézkes lenne változtatnunk azon, hogy a nap folyamán hogyan változzon a hőmérséklet, nagy a hőtároló tömeg és jó a szigetelés. De este igényeljük a legmelegebbet, amikor csak ülünk (nekem ez az éjszaka első része is). Nekem utána az alváshoz kell a legmelegebb, a páromnak pedig fürdéshez. Szerencsére az apró fűtőeszközök hamar felfűtik a kis helyiségeinket, ha extra 1-2 fok kell.

21 fokban már szenvednék télen, szerencsére mindketten ugyanazt a hőmérsékletet szeretjük (bár én nem szeretnék 17 fokban aludni, nekem a 19 jó. de külön szobánk van, így OK ez is).


Nyáron szerencsére picit felmegy a hőigényem és a tűrésem, ahogy az várható, de azért 25 fok már kezd maga lenni a pokol. Fura, hgoy egyeseknek télen is több kell, de hát ilyen az ember. Amíg ugyanaz az ember nem 16 fokot tart nyáron, nem is csodálkozom.

2018. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nos, igen, az előrejelzés alapján a héten már mindenképp fűteni kell.

Érdekes dolog a hőérzet, mert valóban töb dolog befolyásolja.

Most délután például tévézés közben fáztam 22 fokban (vagy 20 ?? A higanyos épp hogy 20-at mutat, a digitális 22-t, szóval passz..), pedig rendesen fel vagyok öltözve.

Persze, amint aktivizálom magam fizikailag, máris melegem lesz.

Egy biztos: 20 fok alatt én tuti, hogy fázom, kivéve éjszaka, alváskor a paplan alatt. Érdekes, hogy van, akinek épp éjjelre kell melegebb.

2018. nov. 12. 17:45
 16/16 anonim ***** válasza:

No igen, nekem meg az a fura, hogy sokaknak éjjelre jobb a hűvösebb. Mondjuk 18-19-ről mégis hova csökkenteném éjjelre? De a fázós orrom és a torkom miatt kell az éjszakai meleg, a többi részemnek nem, felöltözöm, betakarózom... Így is jellemző rám a reggeli torokfájás, amit egy tea elmulaszt, biciklizésnél is baja van a torkomnak 10 fokban... Énekelek a falusi énekkarban, muszáj vigyáznom rá, meg amúgysem akarom rosszul érezni magam. Állandóan sál van a nyakamban, de így is megfázhat, ha nem vigyázok. Én magam sosem fázom meg, csak levegőkeveredésnél, szerencsére, de a torkom érzékenyebb.


Én is fáztam már 21-22 fokban, kifagyva vagy nagyon fáradtan, van ilyen. Viszont amikor itthon edzek, akkor jó, hogy 19 fölé nem megyünk, a mozgás nekem rengeteg hőt fejleszt. A 18-19 minden szempontból jó, könnyű kicsit elmozdítani, ha kell (fázásnál hősugárzó, edzéskor ablaknyitás egy időre).

2018. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!