Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés nélkül most 11 fok van...

Fűtés nélkül most 11 fok van a lakásban. Fel vagyunk nagyon öltözve és még nem nagyon fázunk, de nyílván ez már hideg. Be kellene már fűtenünk?

Figyelt kérdés
Próbálunk spórolni, mert nincs szigetelve az ingatlan és az amúgy is az utcát fűti a kazán. Elég 10 fok alatt bekapcsolni a fűtést vagy most már kapcsoljuk be?

2018. nov. 17. 18:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Most +3 fok van és éjfélre itt -1 lesz. A benti 11 fok így szerintem már érthető. Fűtéssel felmegy 15-ig, de annál többre csak órákon át tartó fűtés után. Sajnos nagyon öregek az ablakok és teljesen szét van száradva a fa. Az ablakok felújítása vagy cseréje nyílván segítene. A házon szigetelés nincsen, csak a tégla és a vakolat. Tetőtéri szigetelés nincs. Most befűtöttem egy kicsit, de amint kikapcsolt a kazán, perceken belül érezhetően elkezdett hűlni a levegő.
2018. nov. 17. 20:39
 12/18 anonim ***** válasza:
56%
8: Hol? Budapesten 8 fok volt ma a legmelegebb, most lehet 3 fok.
2018. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Itt sincs éjszaka 3 foknál több kint, a hajnali órákra már mínuszokat is jeleztek. A lakásban mégis 21 van, pedig ez is egy régi, szar ház. Fűteni egyelőre csak egy-két órát szoktam, azzal felmegy 1-2 fokot.
2018. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Már ne haragudj, de ha olyan csóró lennék mint az állat, akkor is lenne annyi kurázsim, hogy ahol az ablaknál jön a huzat, oda teszek valamit. Az elsődleges célom pedig a nyílászárók cseréje lenne, nem pedig más.
2018. nov. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ez attól függ. Én egyszer (igaz, csak 11 napig) 8 fokban nem gyújtottam be, mert megvoltam úgy is. S laktam olyan házban, hogy iszonyú sok fa elégetése mellett is 9 fokban keltem.


Ennek megfelelően eleget fáztam életemben ahhoz, hogy most már ne akarjak. Így tegnap végre befűtöttünk, pár napja már 18 alatt volt a ház s mi kényelmes melegszeretők vagyunk. Csórók vagyunk, de ami kell, az kell (s amúgyis rendesen szigetelt a ház, anélkül nem lenne vidám).


Most 18 fok van újra és csodálatos.

Remélhetőleg 2 hét múlva jön a klíma, akkor ereszdelahajam lesz 19 fokkal, ha bírjuk azt a meleget, mert most épp a 17 fokhoz vagyok szokva és a 18 is sok néha...


De a te helyzeted... Mennyire fázol, mennyire vagy hajlamos betegségre (én 23 fok alatt nem tudok megfázni, legalábbis 8 fokig tuti nem, alatta még nem próbáltam), mennyire van pénzed és mennyire utálod a gondolatot, hogy úgyis hamar kimegy a meleg. Én pocsék szigetelésnél némi fűtést, beöltözést és fűthető takarót alkalmaznék, de elég szerencsétlenül érezném magamat.


Amúgy 13 fok alatt én már állandóan fázom alapesetben, 10 fokos határom nincs. Van, akinek van?

Nekem: 23/19/16/13, ez van. 23 fölött szenvedek és megfázom, 18-19 a Tökély, 16 alatt olykor fázom és 13 alatt folyamatosan. Bár a pára és egyebek is befolyásolnak, nyilván, de nagyvonalakban ez van. A kevésbé fázósak közé tartozom. Szinte nincs ember, aki 11 fokban gondolkodik a fűtés szükségességén, max. olyan, akinek nincs pénze, de az sem gondolkodik, hanem nem fűt.

Gondolom, a kérdés sem komoly.

2018. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért ahhoz jó ház kell, ahol 1-2 óra fűtéssel 21 fok van, erre mi rengeteg hulladékhővel sem vagyunk képesek közel passzívházban... Ja hogy más nem egy kissé letekert olajradiátorral fűt hideg falakat, OK, de akkor sem lehet az rossz ház.

Ahogy már írtam, laktam olyan házban, ahol reggelre 9 fok lett. Egy éjszaka alatt 9 fokot esett a hőmérséklet, igaz, kemény fagyban, de az vályogház volt, van annál rosszabb fal hasonlóan kriminális nyílászárókkal. S egész nap fűtöttem a kazánban... Mostanáig simán kihűlhetett ennyire egy pocsék hőtartású ház. Rossz szigetelésnél a hulladékhő is alig számít s azért most már téli hideg van egy ideje.

2018. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ahol 9 fokot esett a hő, ott nem a vályogfal volt a hibás.. mi is abban lakunk, és eszméletlen jó a hőtartása, simán van olyan mint egy 30-as fal, szigetelve.
2018. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16.

A ház valóban régi, félszuterén, 40 nm és nagy belmagasságú, az ablakok rosszak. Kívül van valamilyen szigetelés a homlokzaton, de nem tudom milyen.

Ellenben van egy 2 méteres lapradiátor és még 3 kicsi a lakásban. A cirko kazán ezzel 1 óra alatt tud kb. egy fokot felfűteni, de ezt egyelőre inkább csak hajnalban szoktam bevetni, vagy ha hirtelen fázhatnékom támad fizikai inaktivitás esetén.:)

Magam sem tudom, minek köszönhetem, hogy 20 fok alá még nem mentem, talán épp a szuterén oldalnak köszönhető, hiszen a talaj elvileg szigetel.

Nyáron sem volt 27 foknál melegebb a legnagyobb kánikulában sem, szemben a 33-34 fokos panellal..

No de majd a vallatónál kiderül, ma már volt, ahol szállingózott a hó..

2018. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!