Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szabad panelban bútorokat...

Szabad panelban bútorokat tenni a folyosóra?

Figyelt kérdés
Klasszik panelház, a lépcső melletti lakásban lakom. A szembeszomszéd két hete kirakott egy nagy rattan kanapét a saját ajtaja elé, amitől nem lehetett normálisan kinyitni a liftajtót. Gondoltam, hamar elviszi. Ma reggel meg azt látom, hogy a kanapét áttolták az én ajtóm elé/mellé, valami tatami szőnyeget is tettek alá, a saját ajtajuk mellé pedig egy rattan fotelt raktak ki. Ilyet szabad? A kerületünkben idén már nem lesz lomtalanítás.

2018. nov. 20. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, sőt tűzvédelmi okokból tilos. Közös képviselővel beszéld meg, hogy szóljon neki, hogy tüntesse el azt onnan.
2018. nov. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
44%
Nálunk ilyenért büntet az önkormányzat. Nem ellenőriznek rendszeresen, de ha igen, a T. lakó felszólítást kap, hogy tüntesse el a cuccait a lépcsőházból, mert a küszöbön kívül eső rész már önkormányzati terület. Ha nem cselekszik, megy a csekk. Volt rá példa, nem egy. Arra is, hogy emeleteken felszerelt ajtókat a tűzoltósággal tépették ki, mert a figyelmeztetés nem használt. Sajnos nem elég gyakran ellenőriznek, és ahogy lemegy egy hullám, a kupleráj építés máris kezdődik elölről.
2018. nov. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

"mert a küszöbön kívül eső rész már önkormányzati terület"

Egy önkormányzati bérházban lehet ilyen, de egy társasházhoz az önkormányzatnak ilyen szempontból semmi köze.

A katasztrófa védelem ellenőrzi és bírságolhat is (bírságol is).

Nézd meg a Th. Tűzvédelmi Szabályzatát.

2018. nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem szabad. A menekülési útvonalakat zárja el, ami egy esetleges tűznél gondot jelent. Arról nem is beszélve, hogy ezek javarészt erősen éghető anyagok, tehát könnyen tovább terjed róluk a tűz, ezzel meggátolva, hogy bárki is kijusson az egyetlen lehetséges útvonalon át a társasházból.

A Katasztrófavédelem nagyon komolyan büntet érte. Mások testi épségét veszélyezteti vele.


Arról már nem is beszélve, hogy szimplán figyelmetlenségből is áteshetsz rajta.

Nálunk nem régen volt ellenőrzés. Nem panelban élünk, hanem tégla társasházban. Van minden szinten egy beugró, már azért is szóltak, hogy abból a beugróból nem lóghatnak ki növények. A beugróban tárolhatók, az nem zavarja a közlekedési útvonalat. A negyedik emeleten viszont két bejárati ajtó közé tettek egy szekrényt, telepakolta az egyik zaccos lakó mindenféle kacattal. Közvetlenül nem gátolja a közlekedést, de felszólították a társasházat, hogy pakoltassuk el a lakóval a sz*rjait.

Büntetést nem kaptunk, csak felszólítást. Második figyelmeztetésnél már fizetési végzés is érkezik.

Szerencsére nekünk jó a lakóközösségünk, mindenki feldolgozza, hogy a lépcsőház nem lomtár. Átmenetileg, mondjuk felújítás idejére van hogy kikerül ez-az, de az néhány nap után általában el is kerül onnan, így ezekkel elnézőbb a lakóközösség.

Nem is értem egyébként minek kanapé a lépcsőházba???

2018. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lefotóztam, bementem a közös képviselőhöz megmutatni, ott felírták, azt mondták, majd szólnak nekik. Azóta is ott van, nem tudom, mikor viszik el. Pedig nagyon kiakadtak, hogy ilyet nem lehet.
2018. nov. 25. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!