Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házi vízmű motorja nem működik...

Házi vízmű motorja nem működik. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Tegnap még jó volt, este 9-kor még lezuhanyoztunk, reggel már csak annyi vizünk volt, amit a tartály tárolt, és amíg volt nyomás, miután lecsökkent a nyomás, a szivattyú már nem indult el. Lementem az aknába megnézni, és a villanymotor nagyon halkan zúgott, de nem volt meleg. Amúgy egy kb. 20 éves Pedrollo, ami idén kapott új nyomáskapcsolót, csapágyakat és tömítést. Csendes, jó hidrofor volt. Hol keressem a hibát? Nincs vezetékes vizem, ez az egy vízvételi lehetőségem van, de víz nélkül még egy nap is rossz.
2018. nov. 23. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hátul a ventilátornál megforgatni a motort, egy kis csavarhúzóval benyúlva a rácson vagy vedd le a burkolatot. Ha szorul, akkor valószínűleg vizet kapott a csapágya.
2018. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kondenzátor is lehet.
2018. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, az is lehet. Bár én mindig a motort szorulását ellenőrzöm először, kivéve ha jól láthatóan eldurrant a kondi.
2018. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is elsőre az ugrik be, hogy az új szimmering adta meg magát. :-(
2018. nov. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én a csapágy és tömítés hibáját kizárnám. Nyáron már nagyon hangos volt, akkor cseréltem is mindent, azóta alig volt hangja. Én is a kondira gyanakszom. Mindját szétkapom és megnézem.
2018. nov. 23. 13:12
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos, a motor könnyen forog, nem szorul, de kézi segítséggel se indult el, utána levettem a kondi saruit, azok eléggé rozsdásak voltak, megtisztítottam, akkor lassan forgott, és füstölt a motor tekercse. Amúgy a kondi épnek tűnik, bér attól kehet rossz. Veszek rá másik motort, ezt meg majd valamikor megcsináltatom. Felhívtam egy szerelőt, kb. 1 hét múlva lenne kész. Sajnos addig nem lehetek víz nélkül. Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 23. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél .
2018. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!