Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Állandóan menő keringtető...

Állandóan menő keringtető szivattyú? Ez probléma?

Figyelt kérdés
Egy családi házról van szó, amiben kombinálva van a padlófűtés és radiátoros fűtés, szobatermosztát egy darab van, ez 22 fokra van állítva. Egy melegvíz tárolós kombikazán állítja elő ugyebár a használati melegvizet, illetve a fűtéshez szükséges melegvizet, HMV hőmérséklete 50 fokra, a fűtés vize 60 fokra állítva, ez direkte a radiátorokba megy, itt a keringető szivattyúk megfelelően működnek. S most jön, amit nem értek, lehet, hogy minden rendben van, de ugye a padlófűtéshez tartozik egy külön szivattyú, ami állandóan megy, csak egy konnektordugasza van, tehát semmi leállási lehetőség. Arra lettem figyelmes, hogy a radiátorok még a termosztát kikapcsolása után is szinte langyosak, vagy legalábbis nem jéghidegek, illetve a padló se hűl le jelentősen, az tök langyos marad. Gondolom én, hogy az a külön szivattyú egyszerűen "kiszívja" a kazán hulladékhőjét, ami ugye a HMV készítésekor is keletkezik a csöveken, ami ugye leadódik az említett fűtőeszközökön. Nem értek hozzá, nem tudom, hogy normális-e, gondolom, ha hideg padlót kéne fölfűtenie a kazánnak, több idő lenne. Szóval nem tudom érdemes lenne-e összekötni a kazán szivattyújával, vagy minden rendben van-e így. Egyenletes a hőmérséklet a házban am. Gondolom anno a szigetelés miatt csinálhatták így. Nem egy mai ház, kb. 25 éves, tehát az ablakok se valami jók, s igen próbálgattam, amikor a szivattyút kihúzom, eléggé letud hűlni a ház. Nemrég költöztem amúgy, nyára ki volt húzva.
2018. nov. 22. 02:19
 1/7 A kérdező kommentje:
A padló egyébként 40 fokra van állítva egy keverőszelepfejen.
2018. nov. 22. 02:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Tehát jól értem, a padlófűtés cirkója állandóan megy, egyszerűen csak be van dugva a konnektorba, nem vezérli semmi? Talán rá kellene kötni akkor azt is a termosztátra, semmi nem tiltja, hogy két cirkót is vezéreljen. Csak agyalok, majd valaki okosabb megmondja a tutit.
2018. nov. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1 kazán van.
2018. nov. 22. 08:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha így működik jól, maradjon így. Jó volna egy rajz, hogy pontosan hogyan van kötve a teljes rendszer.
2018. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Este küldök képet.
2018. nov. 22. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a szerelőktől,padlófűtésnél nincs külön keringtető.Egy hőérzékelő szelep segitségével, a visszatérő vízből keveri ki a padló fűtés előremenőt .
2018. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kikeverni kikeveri, de magától nem fog menni a víz, pláne vízszintesen.
2018. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!