Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 16-23% közötti páratartalo...

Egy 16-23% közötti páratartalommal rendelkező panellakásnál hogyan lehet feltornászni a páratartalmat emberi (45-55% közötti) szintre?

Figyelt kérdés

Komolyan, mindent kipróbáltunk már... Borzasztó, jön a tél, beindul a fűtés, és a nyári 42-50%-os páratartalmú lakásból 16-23% közötti páratartalmú lesz.

Ami jelenleg van: Nagy ultrahangos párásító, 5 liter vizet szór szét, hideg vagy meleg párásítással. Ezt 10 óra alatt tudja kiadni magából, tehát óránként fél liter víz jut a levegőbe. Csak a szobában teregetünk, rakunk vizes törölközőt a radiátorokra.


Magyarán, óránként több mint fél liter víz kerül a levegőbe. Ha nem megy a párásító, akkor a páratartalom 15-6%, ha megy, akkor 21-23%. Az egész családnak olyan száraz a bőre mint a sivatag, szenvedünk tőle, reggelre a torkunk olyan, hogy három pohár vizet kell meginni, hogy ne kaparjon. Van még egy párásítónk, az kb. 2 deci vizet párologtat el óránként, 2 literes tartálya van, az semmit nem ér. Ha minden együtt megy, akkor iszonyat rossz lesz a szoba levegője, a sok párától ami a levegőbe kerül, viszont a páratartalom így sem megy 25% fölé. (3 különböző mérőeszköz méri 1-2% különbséggel, ugye a két párásító, meg egy külön páratartalom mérő).


Mit lehet még tenni szerintetek? A fűtési időszak számunkra szenvedés...


2018. dec. 1. 20:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Párakapu?
2018. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A válaszod hasznossága: 0
2018. dec. 1. 22:14
 3/21 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Ugyan panelban én sosem mértem a páratartalmat, de most egy félszuterén téglalakásban lakom és vettem páramérőt, gondolván, magas lesz a páratartalom, kell majd párátlanító.

Ehhez képest pár napja nálam is 26% volt, ma 30. Ez utóbbit sikerült feltornászni 40-re a szobában teregetéssel és egy kis párologtató edénnyel, meg egyszer vízzel fröcsköltem a radiátor feletti függönyt.

Ha van párásítótok, akkor el nem tudom képzelni, hogy nem kúszik feljebb, de ennél többet szerintem nemigen tehettek.

2018. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2018. dec. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Cseréljünk lakást, folyamatosan párátlanítok!
2018. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

5. :

Milyen lakásban laksz, hogy most is párás??

2018. dec. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

65 éves tégla társasházban, pince mindig beázik

Most szigetelik az épületet, 2,5 hónapja kezdték, a felénél se járnak....

Amúgy meg nem fűtök, mert így is 18-19 fok van még

Párátlanító még most is 65 körül kezd, nyáron 85-90 ről kezdett, mióta a szar vízcsövejet kicseréltettem kb 3-4 éve, azóta csak 75-80 százalékos a páratartalom délutánra, mire hazaérek.

Nincs sok növényem se

2018. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Érdekes, én is kb. 60 éves földszinti téglalakásban lakom, nem tudok róla, hogy lenne szigetelés, mégis száraz a levegő. Per pill 36%, ami már nem is rossz a múltkori 26%-hoz képest. Fűtés nélkül kb. 18-19 fok lenne, de abban én fázom, úgyhogy időnként fél-egy órára bekapcsolom a cirkót, addig, amíg 20-22 fokig felmegy.

Pince nincs alattam, ellenben padlás van fölöttem, és a lakás egy része 130 cm-rel a föld alatt van..(de nem tipikus szuterén).

Fene sem érti ezt.

2018. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én is cserélnék, nálunk 60-70 % van, alig győzünk párátlanitani. Téglalakás, földszintes, és mióta müanyag ablakra váltottunk, ilyen magas a pára.
2018. dec. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy nálam a régi, rossz ablakoknak köszönhető, hogy nincs párásodás.

Mindenben rosszban van valami jó.. :)

2018. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!