Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan szüntessem meg a...

Hogyan szüntessem meg a hideget az ajtóból?

Figyelt kérdés
Hőszigetelt erkélyajtó, nem mostani, 15-20 éves kb. Erősebb szélnél érződik, ahogy jön be a hideg, de nem a keretből, mivel teljesen passzentos, újnak is látom, legalábbis az előző tulaj állítása szerint lecserélte. Viszont, ami megdöbbentett, egy rövid szakaszban a padlószegélyt felszedtem, s látom, hogy csak üreg van, eléggé jön a hideg befele, szélcsendben nem is gond annyira, de ilyenkor gyalázat, meg hát ha nagyon hideg van kint. Most arra nincs lelkierőm, hogy itt tél közepén szétbombázzam a parkettát, s ahogy látom egyáltalán nem egyszerű feladat, de valami áthidaló megoldás kéne, én legegyszerűbb megoldásként valami vastagabb pokrócra gondoltam, hogy azt tenném oda, vagy huzatfogó párnát, a lényeg, hogy valamennyire a huzat sebessége lassuljon.
2018. dec. 11. 20:11
 1/8 A kérdező kommentje:
mármint a szigetelőgumit cserélte.
2018. dec. 11. 20:12
 2/8 anonim válasza:
27%
Csukd be
2018. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nyomd ku az üreget purhabbal.
2018. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
A purhab ugyan kézenfekvő megoldás, de óhatatlanul hozzátapad mindenhez, amihez hozzáér dagadás közben. Én finom száraz homokkal próbálkoznék.
2018. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ez lenne a legjobb, de csak egy ponton tudom megcsinálni, nagyon nehéz a szegélyt felszedni, plusz a többi parketta is hajlamos feljönni. De a végső megoldás persze a purhab lesz.
2018. dec. 11. 21:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagy veszek valami vágó eszközt, amivel a parkettát kitudom szedni, egészen bevan tolva az üregbe, jó nagy marha volt az illető, na mindegy. Csak nem tudom erre célra milyen vágócucc lenne jó.
2018. dec. 11. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Dekopír ha hozzáférsz, vagy sarokcsiszoló. Igaz, hogy dagad a pur, de szépen vágható, parkettáról lejön, meg a műanyagról is, a szegő mögött elvan. Nem szabad sokat nyomni, csak finoman, fel ne nyomja a parkettát. De ha van helye kijön a résen és nem nyom. Szerintem a homoknál jobb, szigetel, nem folyik el, stb.
2018. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, a lényeg, hogy a purhabot nagyon óvatosan, kis adagokban nyomd, inkább többször keveset, közben kivárva a dagadást. Ha sokat nyomsz, akkor még a küszöböt is úgy fel tudja nyomni két perc alatt, hogy nem csukódik be az ajtót. De ha jól csinálod, akkor nincs ennél jobb megoldás.
2018. dec. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!