Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kazános helyiség "szellőzzőn"?

Kazános helyiség "szellőzzőn"?

Figyelt kérdés
Minap olvastam itt gyakorikérdéseken, hogy valaki a kazános helyiségben is beszigetelte az ablakát. Nos nálam fa ablakok vannak, bár a tömítettség jó, az összes nyílászáróból érezni a hideget, valószínű a purhab hiánya, tehát nem olyan tökéletesek. Évekkel ezelőtt a kazános helyiségbe is raktam gumis szigetelést. A kémény egy Schiedel kémény, egy kéményes, nyílt égésterű állókazánnal. Végül is szigetelést kiszedtem, mert a fejem, mintha ettől fájt volna. A kazán egy szuterén helyiségben van, egy mosókonyhában. Csak így iszonyatosan húz be a levegő azon az ablakon, félek, hogy lehűl a szuterén. Illetve attól is, hogy így is szén-monoxid mérgezést kapunk, mivel nem csukom be annak a helyiségnek az ajtaját mindig. Bár amikor szigetelt volt az ablak, akkor is éreztem huzatot a kazán körül.

2018. dec. 15. 21:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Bár a szomszéd is mondta, hogy inkább jöjjön be ott hideg, minthogy bedögöljek, illetve így kazán hatásfoka is sokkal jobb, tehát amit elvesztek vámon, visszanyerem réven,
2018. dec. 15. 21:44
 2/9 A kérdező kommentje:
megdögöljek.
2018. dec. 15. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Az égéshez kell oxigén, de ezt nem muszály a szobából elszivnia a kazánnak, odavezetheted a kazánhoz csövön is.
2018. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kéményajtó alatt van egy kis csőféle végződés, amiből érzek huzatot, maga a kazán is jó közel van ehhez. De most nem tudom, hogy érdemes-e visszatennem a szigetelést abba az egyébként nem olyan nagy ablakba, vagy inkább maradjon így. Mikor a házat építették akkor nem raktak bele gumis szigetelést, gondolom a kazán miatt.
2018. dec. 15. 23:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha láttál már füstölő kéményt, akkor tudod, milyen sok gáznemű anyag távozik ott.

Ennek a legnagyobb része CO2, vagyis 1 szénatomhoz 2 oxigénatom kapcsolódik, és ennek az oxigénmennyiségnek be kell jutni valahogy a kazánba. Szerintem nem nehéz belátni, hogy egy zárt térből nem lehet levegőt elszívni, csak ha jut be helyette újabb levegő bármilyen módon. Még az ablak hézagján bejutó levegő is elég kevés, így is tökéletlen lesz valószínűleg az égés, tehát keletkezik némi CO is a CO2 mellett, plusz sok el nem égett szén is kimegy a kéményen, korom formájában, rontva ezzel a hatásfokot.

2018. dec. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
A huzat lehet sima hőhhíd is, nem biztos hogy ott levegő jön be. Egy zárt szobából órák alatt elégeti az oxigént és akkor jön a tragédia.
2018. dec. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát inkább akkor ne rakjam vissza a szigetelést? Vagy vegyek egy CO mérőt, s akkor visszarakhatom? Annyit talán észrevettem, hogy amikor beszigetelt volt az az ablak a kazán vízhőfokot pár fokkal alacsonyabb volt.
2018. dec. 16. 13:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Viszont nagyon nem szokott gőzölögni a kazánkéménye, csak nagyon nagy hidegben. Plusz fokokban egyáltalán nem látni az égésterméket, miközben az összes házon látni, még plusz 10-ben is, ahogy gőzölög a gázkémény.
2018. dec. 16. 17:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Áh, inkább nem rakom vissza a szigetelést, most olvasom, hogy két oldal kell ahhoz, hogy elegendő huzat létrejöjjön a kazánnak, tehát nem elég, hogy a helyiség beltéri ajtaján húz be levegő, ha az ablakon keresztül ez csak minimális. Így, hogy kivan szedve úgy érzem, áramlik a levegő, plusz mintha a fejem se fájna. Bár a kémény Schiedel, ami megbízható, meg a kazán is elvan látva olyan funkcióval, hogyha visszaáramlik az égéstermék azonnal letilt a kazán, bár szerintem késő, hogyha már a szén monoxid lejut. Plusz mosókonyha lévén talán a ruhák is könnyebben száradnak, mivel így levegő is száraz. Aztán kitudja, ha majd bedöglik a kazán, akkor ismét belerakom a szigetelést az ablakba.
2018. dec. 16. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!