Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházi közgyűlés közben...

Társasházi közgyűlés közben eljöttem, ezután hozott döntésekbe is beírták az én tulajdoni hányadomat is szavazatként. Teendő?

Figyelt kérdés

A jegyzőkönyvet az egyik tulajdonostárs írta.

Közgyűlés után egy hónappal kértem a jegyzőkönyvet. (60 napon belül lehet szükség esetén bírósághoz fordulni)

Válasza: "csak nem képzelem, hogy ő fogja legépelni?"

Mondom neki: "Adja ide, majd én legépelem!"

Nem adta, de 65 nap ki van téve (legépelve) oly módon, hogy a legutolsó határozat előtt bár eljöttem, mégis "full" azaz a megismételt közgyűlés meglalkulási szavazati arányával feltüntetve.

Kényes határozati határozati pont: (társaház) banki aláírási jogosultsággal egyedül x.y. rendelkezik hivatalba lépésétől. (mármint x.y. lenne jan.1-től az új közösképviselő



2018. dec. 21. 02:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A jegyzőkönyveket hitelesíteni is szokták, mivel kötelező. Gondolom ez is megtörtént. Vagyis "papíron" te végig ott voltál, szavaztál, tanúk vannak rá, hitelesített jegyzőkönyvvel.

Innentől kezdve kell bizonyítanod, hogy ez nem így történt.

Egyébként van értelme? A te tulajdoni hányadod nélkül nem lenne érvényes a szavazás?

2018. dec. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tanúkkal tudsz bizonyítani egy hosszú és unalmas bizonyítási eljárásban, de megéri? Csak rabolnád a társasházi pénzeteket az ügyvédi és bírósági díjakra, ha esetleg meg a társasháznak adnak igazat akkor neked kell kifizetned a saját, a társasházi ügyvédi költségeket és a bírósági illetékeket, ami több százezer forint első fokon.
2018. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Három másik közös képviselő lett meghívva, választási lehetőséggel.

Az egyiket nagyon nyomta a régi közösképviselő, a meghallgatási sorrend után más sorrendben tálalta, hogy kire legyen több szavazat. Ez nem érdekel különösebben. Valamiért a k.v. befolyásolni tudta a jk,vezetőt, hogy csak a 60. nap után tegyék elérhetővé a jkv.-t.

A Tsh.tv. szerint csak 60 napon belül van lehetőség megtámadni bármilyen határozatot, utána a jogtalanság is törvényerőre emelkedik.

Tehát a 65. nap egy trükközés, ami mára bevett gyakorlatnak tűnik, mert az önk. aki szintén bír tulajdoni résszel, ebben hunyó - "biztos nem tudták elérni a hitelesítőket".

-

A banki aláírás révén betekintehtetlen a Társ.h. pénzmozgása, mert a bank CSAK a közösképviselőnek mutatja meg a számlákat, a közösképviselő, pedig ha akarja megmutatja, ha akarja nem .

Amennyiben a Társh. éppen gyűlésen jelenlévő öt tagja közül három nem akarja, akkor a 4. 5. tépheti a száját.

Igen, a maffia ilyen kicsi szinten is működik.

2018. dec. 21. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:

"Amennyiben a Társh. éppen gyűlésen jelenlévő öt tagja közül három nem akarja, akkor a 4. 5. tépheti a száját."


Ezzel megválaszoltad magadnak a kérdést, a társasház egy demokratikus szervezet, az van amit a többség akar.

2018. dec. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A közgyűlési jegyzőkönyvet 8 napon belül meg kell kapnod.

Simán támadható bíróságon.

2018. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!