Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van értelme a páramentesítőnek?

Van értelme a páramentesítőnek?

Figyelt kérdés
Nagy vitában vagyok anyámékkal ez ügyben, szerintük a magas páratartalmat egy ilyen elektromos készülék megoldaná. Nos a helyzet az, hogy nagyon spórolósak a házban 18-19 fok van. Ami úgy nem is lenne probléma, de amikor rám bízták pár napig egyszer a házukat, akkor én egy kicsit feljebb vettem a termosztátot, hogy egy minimum 20, de inkább 21 fok legyen. A páratartalom drasztikusan lecsökkent, ilyen 40% alá is, a gáz is, mintha kevesebb fogyott volna, a kazán se ment többet, sőt. Itt már csak azért sem lenne egy ilyen készülék megoldás, mert a nyílt égésterű kazánból visszaszívná az égésterméket, ami nem egészséges. Tehát végszóban szerintem, amit megspórolnak a réven, azt megfizetik a vámon, vagy még többet is ezzel az ún. spórolással. Ti, hogy vélekedtek erről, valóban venni kéne több tízezerért egy ilyen készüléket?
2018. dec. 29. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagy iq harcos lehetsz. A szüleid okosabbak
2018. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
A leírtakból számomra nem derül ki, hogy miért kellene páramentesítő. A magasabb páratartalom javítja a hőérzetet és alacsonyabb hőmérséklet mellett is megfelelő a komfortérzet.
2018. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

#2 es is nagy iq harcos :D

Akkor ha eláztatom az egész házat, akkor melegebb lesz?

2018. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
3. Itt te vagy az iq bajnok. Pára nem egyenlő az eláztatással. És magasabb páratartalom = melegebbnek érzed a levegőt.
2018. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Csak, hogy ne így haljatok meg:

az a magasabb páratartalom valahonnan jön. Valahonnan párolog, amihez energia kell, így hűvösebb lesz.

Én vagyok a buta, hogy nők lapja szintű dolgokba beleállok.

2018. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valóban nem kellene nők lapját olvasnod, akkor nem írkálnál ilyen h.lyeségeket
2018. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nagy a páratartalom, akkor plusz energia kell a plusz párát felmelegíteni.

Ugyanolyan hőmérsékletű levegő közül azt érezzük melegebbnek, amelyiknek nagyobb a páratartalma, mert az valóban több hőenergiát tartalmaz.

Egyébként 40 fokba érzed a magas párát, otthon nem.

Van aki még mindig nem érti?

2018. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A páratartalom kb. 60-65 %-ig egészséges, efölött nem. Ráadásul, a magas páratartalom már magasabb hőmérsékletű falakon is le tud csapódni, ami penészedést okoz.

Azt nem írta a kérdező, hogy hány % szokott lenni. Amúgy a szellőztetés olcsóbb a páramentesítőnél, tökéletesen záródó (műanyag) ablak esetén akár résszellőző funkció használata is. Igaz, hőenergiát veszít az ember, de így nem csak a párától, hanem a felgyülemlett CO2-től is megszabadul, ami betegségek forrása, és a gyógyszer se olcsó. Nyílt égésterű, a lakásban lévő kazán esetén életmentő a folyamatos jó szellőzés.


Kérdező: amikor rád bízták a házat, akkor nem a magasabb hőmérséklet miatt ment le a páratartalom, hanem mert nem voltak otthon, nem lehelték ki literszámra a vizet, nem fürdöttek, nem szárítottak ruhát a lakásban, nem főztek. Magyarán, nem pótolták folyamatosan a szellőzéssel kijutó párát.

Ha 2 fokkal feljebb veszed a termosztátot, az legalább 10 %-kal több gázfogyasztást fog eredményezni. Ha mégsem, az meg attól van, hogy ez idő alatt kint is kedvezőbb az időjárás: nincs nagy fagy, nem hűti erős szél a falakat, de nap közben az ablakon besüt a nap, ilyesmi.

2018. dec. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%-os páratartalomnál szerintem fölösleges páramentesítő gépet venni, mert ez már inkább száraz levegőnek számít. Egyébként egy ilyen készülék nem szív ki a gázkazánból semmit, ez a belső levegőt keringeti és egy lehűtött felületen csapatja ki a légnedvességet, ami aztán egy tartályba csepeg. Hasonló a klímához. Nekünk van ilyen gépünk de csak akkor használjuk ha tartósan 70% fölé megy a páratartalom, pl mosás után a kiteregetett ruháktól.
2018. dec. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!