Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha itthonrol eladok valamit a...

Mindentudó99 kérdése:

Ha itthonrol eladok valamit a jófogáson háztól házig szolgáltatással a csomagot címeznem kell vagy a futár a megrendelőtől tudni fogja hova kell vinni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen ugyan úgy meg kell címezned(+ csomagolnod),mint ha pl. postán adnád fel.
2019. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Csak azért kérdezem mert a vevő elméletileg csak rákattint és már meg is rendelte. Akár a nélkül hogy egy szót is váltanék vele. Így ugye a címét se tudom.
2019. jan. 3. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Próbálj már kattintással rendelni jófogáson! Nézz meg egyetlen egy hirdetést légyszi!
2019. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jólvan na. Azért kérdezem mert nem ismerem.
2019. jan. 3. 16:51
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
2019. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell ráírni semmit, a futár kinyomtat egy címkét és ráragasztja.

Nem a múlt században vagyunk már.

2019. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Jól mondja a kérdező, nem tudod ki vette meg.

Nem értem hogy miért okoskodnak olyanok, akiknek fingjuk sincs az egészről...

2019. jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért szorgalmazzák a személyes találkozót, meg azért van mindennél telefonszám, kösz Emi!
2019. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző: még mindig nem esett le, hogy a kérdező nem venni akar személyes átvétellel, hanem eladni háztól-háziggal?

Igen, a hirdetésnél ott van az eladó telefonszáma (legalábbis, ha úgy gondolja, hogy megjeleníti), tehát az eladó simán fel tudja hívni saját magát. A vevő telefonszáma viszont nem szerepel a hirdetésben, bármit gondolsz is.

És háztól-házig szolgáltatásról szól a kiírt kérdés, ami azt jelenti, hogy nem találkozik a két üzletfél. Ja, hogy te még nem hallottál a háztól-házigról, és fogalmad sincs, mit jelent, csak osztod az észt?


Úgy megy a dolog, hogy a vevő rákattint arra a gombra, hogy "Megrendelem ingyenes házhoz szállítással". Ha akarja, felhívja előtte az eladót, ha nem akarja, vagy nincs kiírva a szám, akkor nem hívja fel, teljesen mindegy.

Mikor ez megtörténik, akkor a Jófogás SMS-ben vagy e-mailben megkérdezi, hogy áll-e még az eladó ajánlata (nem adta-e el máshol). Az eladó semmi információt nem kap arról, hogy ki a vevőjelölt, csak hogy kell valakinek a cucc.

Ha visszajelez, hogy még mindig eladó az áru, akkor ír a csomagküldő, hogy melyik nap mettől meddig várható a futár, valamint, ha még úgy van most is, előre elküldi a csomagkódot. Aztán (általában) másnap jön a kocsi, és a sofőr hozza magával a kinyomtatott címiratot, amit ráragaszt a csomagra. Az eladó csak ekkor tudhatja meg legkorábban, hogy ki a vevő. (A futárszolgálat a Jófogástól megkap minden adatot, nevet, címet, telefonszámot, e-mailcímet, anyja nevét, ja ezt nem.)

Az eladónak csak annyi dolga van, hogy szépen becsomagolja az árut. Esetleg a biztonság kedvéért a csomagkódot rá lehet írni a dobozra, olyan helyre, ahol feltehetőleg nem fogja letakarni a címirat.

2019. jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat. Nem ismertem de pont ilyenre gondoltam amit az utolsó is ír. Hogy nekem nincs dolgom

a címmel vevővel. Most már csak az a kérdés aki nem ért hozzá miért szól bele? Köszönöm.

2019. jan. 4. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!