Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Másfél éve tulajdonosváltás...

-Jani- kérdése:

Másfél éve tulajdonosváltás történt a szomszéd ingatlan kapcsán. Az új tulajdonos vitatja a telekhatárt/kerítés elhelyezést. Milyen lehetőségeink vannak?

Figyelt kérdés
Állítólag felmérette a területet. Kereset levelet kaptak szüleim és a szomszédok is, összeget is megjelöl rajta. Most keresettel szembeni ellenkérelemet kellene kitöltenünk (amihez nem igazán értünk, elég bonyolult 30 oldalas dokumentum amit a hivatalban a nyugdíjas szüleim kezébe nyomtak), nem tudjuk mitévők legyünk, lassan lejár a határidő a beadásra. 1983-ban vásárolták szüleim a ingatlant, az akkori kitűzések szerint van mindenkinek minden lekerítve és azon belül művelve és melléképület építve, az elmúlt évtizedekben ezzel kapcsolatban nem volt problémája senkinek. Mit tegyünk/tehetünk, mire számítsunk?

2019. jan. 6. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
A földhivatalba kérjetek segítséget. Nagyon sok adat a telekről ott kifog derülni és az alapján ki lehet tölteni a dokumentumokat, meg ha jól tudom kell ott lennie egy ügyintézőnek aki ilyenekben tud segítséget nyújtani.
2019. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vitatni bármit lehet. Még a 12 évvel ezelőtt létrehozott digitális földhivatali alaptérképet is. Amit skkor légifelvételek alapján készítettek. Az sem szentírás. Területtől, oldal hosszt, még még millió dologtól függően ellehet tőle térni.


Kereset levél? Arra válaszolni kell. Ügyvéd aki tud neked ebben segíteni. Nem a földhivatal.

2019. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

"ellenkérelemet kellene kitöltenünk (amihez nem igazán értünk, elég bonyolult 30 oldalas dokumentum amit a hivatalban a nyugdíjas szüleim kezébe nyomtak"


Ne haragudj, de ha ide tudsz kérdést kiírni, és tudsz olvasni, akkor a 30 oldalas(!) dokumentumot is el kéne tudnod olvasni. Itt nem fogsz tanácsot kapni, mert senki se tudja, hogy PONTOSAN mi van a papírokban. Intézzétek el a saját ügyeteket, vagy hagyjátok, hogy menjen a fele telek...

2019. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt írtam talán hogy nem tudjuk elolvasni?! Ezek szerint akkor nálad van azzal probléma azzal, hogy mi a különbség elolvasás és kitöltés közt... Láttál már ilyen dokumentumot? Miből gondolod, hogy nincs rajtunk kívül olyan ember akinek már kellett ilyet kitöltenie és tudna tanácsot adni (vagy hogy ő hol kapott hozzá segítséget)? Ilyen mentalitással szerintem kár hozzászólnod, mert ez így minden csak nem segítség...
2019. jan. 7. 10:18
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Nekem volt ilyen ügyem a szomszédommal.

Kitalálta, hogy az én telkem rosszul lett kimérve (30-40 éve) és 20 cm hiányzik az ő telkükből. Ráadásul az ö házuk és betonkerítésük már eleve 5 évvel előbb elkészült, minthogy én megvettem volna ott a házamat.

Mondtam, hogy rendben van akkor tegye nyugodtan 20 cm-rel idébb a betonkerítését.

(Gondolom, hogy rájöttek, hogy az nem két fillér.)

Azóta csöndben vannak.


Amúgy irány az önkormányzat ép.ügyi hatósága, de ott valószínűleg neked is elmondják, hogy minden teleknél akár méteres hibaszázalékok is léteznek lévén, mivel annak idején nem létezett még cm pontos GPS. Gyakorlatilag szinte az összes régi telekkimérés ilyen.

2019. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Ha felmérette ,akkor neki hivatalos papirja is van .

A mai világban egy földmérés nagyon gyorsan történik .

A földmérő kimegy a helyzszinre,és a műhold segitségével pillanatok alatt kitüzi a pontos telek határt.Nem légi felvételekből dolgozik .A telek ugye nem megy se jobbra ,sem balra ,legfeljebb elszántják ,vagy a valóságnál többet kertelnek le .Amikor a szomszéd felmérette ,oda kellett volna hívni a szomszédokat is .

Hogy a múltban milyenek voltak a szomszédok viszonyai ,az az új tulajdonost kevésbé fogja érdekelni .

Az új tulajdonos megvett egy bizonyos nagyságú ingatlant,és ő azt használni is akarja.

Ha nem értetek egyet a szomszéddal ,akkor kérjetek egy földmérőt .De ha a szomszédnak igaza van ,és többet bírtokoltok a kelleténél,netán még rá is van kicsit épülve ,a szomszédot kártalanitani kell .Jobb megegyezni,mit a bíróságra járkálni .

Régen sok minden nem érdekelte a szomszédokat,de most már más világot élünk .

2019. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Azért az érdekes, hogy nem is szólt előzőleg a felmérésről. Én is felméretném.
2019. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Bárki felméretheti az ingatlanát, csak ne képzelje azt senki, hogy az évtizedekkel ezelőtt felmért és beépített 100-200 négyszögöles telkeken majd mindenki átpakolgatja a kerítését meg a házát, mert éppen új szomszéd költözött az utcába.
2019. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

3 voltam.


Szerintem nem nekem van mentalitásbeli problémám. Pont ilyen papírt nem láttam, de általában nem szokott gondot okozni semmilyen 30 oldalas hivatalos papír értelmezése.


Rá kell szánni az időt, mert itt, mivel pont ezt a papírt senki nem látta, nem fogsz érdemi segítséget kapni. Ami idő alatt ezt kiírtad, már túl lennél a felén.


Ezt is lehúzhatod 0-ra.

2019. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Figyelj 3-as, alapvetően nem az a baj hogy nulla segítőkészséggel állsz egy olyan oldalhoz aminek ez a lényege, de még be is vallod hogy fogalmad sincs arról amiről véleményt nyilvánítasz (nem ismered ezt az eljárást, dokumentumot). Illetékes kormányhivatal jogi osztályával sikerült ma egyeztetni így próbálunk haladni, ők is elismerék hogy "hétköznapi halandóknak" ez a dokumentum kitölthetetlen, gyakorlott jogászoknak sem sikerül sokszor pedig sok múlik rajta... Inkább olvass utána miről írsz véleményt és minősítesz másokat tájékozatlanul... Pl: [link]
2019. jan. 10. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!