Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 9 négyzetméteres szoba szellőz...

9 négyzetméteres szoba szellőztetése?

Figyelt kérdés
Nagyon pici a szobám, kb. 8-9 négyzetméter. A ház többi részében sokkal jobb a levegő, itt igen nyomott, mondjuk az ablak is relatíve jól zár, nincs huzat, a szoba se az uralkodó szél irány felé néz, a másik oldalon, ami észak-nyugati, azon 2 szoba nagyobb is, nincs akkor védettség se, mint az én szobámnál. Egyik ismerősöm mondta, hogy vegyem ki az ablakból a gumiszigetelést, lesz egy kis légáramlat, de nem fog kihűlni a szoba. Mondjuk 4x kinyitom az ablakot, de éjszaka ugye ez nem megoldható. A nyárról meg ne is beszéljünk, az is egy külön történet, de legalább akkor nyitva lehet az ablakot hagyni. Valami tipp?
2019. jan. 13. 19:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kereszthuzatot is csinálok mindennap. Takarítok is rendszeresen.
2019. jan. 13. 20:01
 2/14 anonim ***** válasza:
Mennyi légköbméter a szoba, és miylen építőanyagból van és miből van az ablak?
2019. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A cipőket ne tartsd a szobádban, cseréld gyakrabban az ágyneműt és átizzadt ruhaneműt se tarts ott, szellőztess óránként.
2019. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A falazat 38-as porotherm, hőszigetelő vakolattal ellátva, az ablak egy hőszigetelt faablak. A szoba 3.5x2.5x2.65. Durván 23 légköbméteres.
2019. jan. 13. 20:27
 5/14 A kérdező kommentje:
Ablak mérete, ha ez lényeges. 150x150.
2019. jan. 13. 20:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Az üveg az igazi üveg? Vagy thermo?
2019. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most, hogy van-e benne az a tipikus argongáz azt nem tudom, de 2 rétegű, 2000-es évek elején rakták őket be, én nem rég raktam rá barkácsbolti hőszigetelőfóliát. Ilyesmi jellegű az ablak: [link]
2019. jan. 13. 20:38
 8/14 A kérdező kommentje:
Talán erre jobban hasonlít: [link]
2019. jan. 13. 20:39
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

Na csak mert az igazi üveg az átereszti a levegőt, a thermo meg nem. És benn is van a hő- és hangszigetelt ablakos lakások használati utasításában, hogy 3 óránként szellőztetni kell, különben megfulladsz.

Most a paraméterek alapján, amiket írtál, a 3 óránkénti szellőztetések mellett még állandó bukón kéne tartani az ablakot, mert tényleg megfulladsz...

Se nm, se belmagasság, se légáteresztő anyag... hol és honnét volna levegő?:)

2019. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként mégis valahogy érzek az ablaknál hideget, ha nagy a szél főképp. De szerintem az csak szimplán hőhíd.
2019. jan. 13. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!