Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 5x5 méteres 2-3 méter mélységű...

5x5 méteres 2-3 méter mélységű tó segítségével lehetne fűteni vagy hűteni a ház legalább egy részét?

Figyelt kérdés

Tehát ilyen optimalizáló kiegészítő funkciót legalább egy szobába.

Lakótér 3,3-5 méter magasságban kezdődik(pincerész van kialakítva alatta és azért).

A helyzet hogy alapból 25 méter a távolság a tó és ház oldala között,aztán a szoba amiben kellene az meg megint vagy majdnem 15 méter, de akkor inkább az előtérben kellene,még az is jó ha legalább kellemesebb időben tud az ember egy helyiségben tartózkodni.


Még ha hűtésre az is jó lenne,vagy egyáltalán lenne értelme?


Tudom tudom van klíma meg miegymás,de igazából csak kíváncsiskodom hogy nem-e lehet valamit kihozni a dologból,mert hallottam hogy van ilyen víz víz hőszivattyús dolog ha jól mondom,és csövekkel meg keringető segítségével lehet valamit összehozni,de nem vagyok szakember meséljetek ti,válaszaitokat előre is köszönöm.


2019. jan. 19. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A víz helyzeti energiáját áramtermelésre lehet használni.

Lakóházi felhasználásban még puffertartályos megoldás is játszik a fűtésnél, de az nem egy kertitó

2019. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ha egy-két izzót elbírna az is jó lenne.
2019. jan. 19. 18:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Majd ha lesz benne hal akkor majd ők hullámokat is csinálnak meg néhányuk mozgatják azokat a vizen lévő lapátszerű akármiket. :)
2019. jan. 19. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehetne így fűteni és hűteni vele a hőcserélés elvén, de csak nagyon kicsi mértékben, mert a víz gyorsan lehűlne (fűtésnél) vagy felmelegedne (hűtésnél). Ekkor a hőcserélés már nagyon rossz hatásfokkal és drágán működne, valamint nyáron 40-50 fokos vízben a halak se nagyon bírnák, télen meg az aljáig befagyna.

Olyan 200 m2 talán elég lenne.

Ugyanilyen elven a kinti levegő hőtartalmát is meg lehet csapolni, hőszivattyús klímával, ami hűtésre és fűtésre is viszonylag olcsó alternatívát jelent. A kinti levegő hőmérséklete nem változik egy lakás temperálásával.


A hullámzás egy kis tavon olyan elenyésző lesz az év 95 %-ában, hogy legfeljebb egy 1 W-os izzó fog róla menni, vagyis a berendezés árának tizede fog megtérülni, mire tönkremegy.

2019. jan. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitok. :)
2019. jan. 22. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!