Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik Leányfalun laknak,...

Akik Leányfalun laknak, laktak, mi a tapasztalatuk? Jó ott lakni?

Figyelt kérdés
1 éves kisgyermekkel, budapesti munkahellyel mennyire élhető az élet, ha Leányfalura költöznénk? Közlekedés? Gyermekprogramok? Bölcsöde, óvoda, iskola ügyben Leányfalu milyennek számít?

2019. jan. 23. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm lakik ott, én Szentendrén.

A falu rendben van, de szerintem túl messze van, ha minden nap időre be kell járni tömegközlekedéssel.

Csak busz van, ami ugyan jár óránként 2-3 alkalommal, vagy jön, vagy késik (akár 20 perceket) - megbízhatatlan. És akkor még ott van az a késés, amit Szentendrén és Pesten szed össze + a buszok már csak Újpest-Városkapuig mennek, ahol csak az M3 van (illetve most ugye nincs, de ez csak időleges).

Ha van autótok, és nem szorultok tömegközlekedésre, akkor nem (olyan) gáz, bár az utolsó két évben én is rengeteget szívok még autóval is, mert ha van egy baleset, akkor akár 5 km-es sor is lehet, mert nincsenek hatékony kerülő utak.

2019. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én itt lakom, a gyerekeim is ide születtek. Bölcsöde az nincs, óvoda-iskola van. :) Gyerek programok...nem tudom ekkoráknak mik vannak, az enyémek már nagyok.

Pestre bejárás: Attól függ melyik kerület és mikor?

Busz Újpest Városkapuhoz megy be, más opció max Szentendréig busz, onnan HÉV-el lehet Budán maradni. Sokszor áll a sor 11-en, mert más útvonal nincs :(

Én mondjuk a környéken dolgozom, de reggelente látom,plusz egy ideig endrén melóztam, volt hogy 45 perc alatt tettem meg a 12km-t :( Szóval a közlekedés ilyen szempontból nem a legjobb. Viszont maga a falu nagyon élhető, én örülök, hogy ide születtek a gyerekeim :) Amúgy Pesti vagyok, onnan jöttem ide 20 éve.

2019. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Aki szereti a természetet és a nyugodt környezetet és az ódon villákat főleg aki tudja a történetüket igen, én mint Leányfalusi lakó kijelentem, hogy a közösségre és a hangulatra nincs panasz. Az iskola és óvodák családiasak mert kb mindenki ismer ott mindenkit. A tömegközlekedés az necces az a biztos ha egy saját autótok van, de sajnos néha az egyetlen fő út néha túl van terhelve.
2019. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!