Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez miről szólhat? Fogyasztásmé...

Ez miről szólhat? Fogyasztásmérő hely műszaki felülvizsgálata az ELMŰ-től?

Figyelt kérdés
Mit néznek ilyenkor? Nem lopom az áramot, normálisan fizetem a számláim, nincs kiemelkedő változás sem a fogyasztásban. Az óra is 2022- ben jár le. Muszáj ott lennem, van egy meghatalmazott is kísérheti a folyamatot? Mert ha komoly ott leszek, de még életemben nem volt ilyenben részem. Mit ellenőriznek ilyenkor?

2019. jan. 23. 14:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Pedig pont azt nézik, amitől tartasz.

Érdemes ilyenkor személyesen otthon lenni.

2019. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem tartok semmitől, csak nem értem. A lakás bérleményben van kiadva, adózva utána, gondoltam megbízom a bérlőt, legyen ott akkor. De szerintem is a legjobb ha én is ott leszek.
2019. jan. 23. 14:45
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Megnézik a zárópecsétek épségét, a mérő felületét karcolások, stb miatt, aztán a bekötését.

Érdemes előtte egy normális fényképezőgéppel minden részletet lefényképezni többféle szempontból, (kismegszakító(ka)t is.

Sajnos, az elmúlt 10 évben elég sok nyomadék esetről olvasni.

2019. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen mindenkinek. Csinálok fotókat előtte. Én a gázóráknál olvastam visszaélésekről, igazad van.
2019. jan. 23. 14:54
 5/30 anonim ***** válasza:

Pont a kiadott bérlemények az izgalmasak, mert ott a tulaj viszi a balhét, ha a bérlő lopja az áramot.


Mindenképpen legyél otthon, ha ott vannak a szerelők, ne menj el másodpercekre sem, hiába kérnek vizet, tollat, számlát, bármit...nincs, oszt kész.

Előtte mindent fényképezz le, amit érintés nélkül le tudsz fényképezni. Ne törölgess semmit, ne igazgass semmit, mert az is sérülést okozhat...nekik csak ez kell, neked meg annyi.


Hogy mit ellenőriznek, azt a franc tudja, de ne menj el a közelükből, és főleg ne szólalj meg, mert a sok beszéd zavarja őket is..


Ha nincs semmi sérülés, akkor olvasd el a jkv-t, mert nehogy rossz helyen legyen egy pipa, vagy x, aztán nézhetsz.

2019. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Ezt elolvasnám a helyedben:

[link]

2019. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Leborítják a mérőt, megnézik mögötte a kötéseket (ha csavart kötésvan azt kötőelemesre cserélik), mérőkapocsban utánhúzzák a csavarokat azt pont ennyi.
2019. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Pont nem ennyi, egyik ismerősöm mérőjére azt nyilatkozta szakértő, hogy a karcolásokat "mérőbefolyásolási kísérlet is okozhatta", és erre hivatkozva úgy megijesztették szegényt egy másfél millióval, hogy kiegyezett háromszázezerben pereskedés nélkül. Özvegyként, alsóhangos közalkalmazotti fizetésből, tanuló ivadékokkal életében nem látott még ennyi pénzt, és nem is fog.
2019. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ha 1.5 millával "ijesztgetnek" akkor dobozolják a mérőt és írnak egy 6 oldalas jegyzőkönyvet, fotó MINDENRŐL + a jegyzőkönyvben BÁRMILYEN megjegyzést tehet a fogyasztó. A mérőt pedig egy független felülvizsgáló cég paraméterezi. De jelen esetben digitális mérőröl van szó, azt meg még ha akarod se tudod befolyásolni.
2019. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Akkor az megnyugtató.
2019. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!