Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetnék bejelentet...

Hogyan szerezhetnék bejelentett lakcímet? Lakcímelőfizetés: ilyen létezhet, csinált már hasonlót valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is bocsánat, nagyon katyvasz kérdés lesz.

Szóval, elég nagy problémám adódott. Új városba költöztem nem olyan régen, és egy olyan helyen lakom ideiglenesen, ahova még egy tartózkodási helyet se jelenthetek be (amúgy 350 km-rel arrébb van lakcímem, de azzal nem érek semmit).

Jobb albérletbe csak azután mehetek, ha találtam munkát. A munkához viszont kell valami háziorvosi papír, csakhogy eddig minden helyi háziorvos elhajtott, mert telve vannak, és nem kötelességük olyan új beteget felvenni, aki nem lakik hivatalosan a körzetben. (háziorvosom is van 350 km-rel arrébb, de az nem éppen utazótávolság)

És meló ügyben is potenciálisabb lennék ha a lakcímkártyámon szerepelne egy helyi lakcím.

Szóval nagyon kéne! Kitaláltam valamit, de ez vajon működhet?

Másik albira egyelőre nincs pénzem, viszont egy kisebb havidíjra van.

Szóval: van egy tulaj, aki nem is akarja kiadni a lakást, semmi ilyen, de egy kis plusz pénz jól jönne neki, erre én vennék tőle egy sima ideiglenes lakcímet (tartózkodási hely). Megállapodnánk egy havidíjban, amit szerződésben rögzítenénk.

Tudom, hogy ez ott vérezhet el, hogy a tulaj attól tarthatna, hogy hiába mondom, hogy ettől még nem költöznék oda, a törvény szerint már mégis birtokon belül lennék. De ha a szerződésben azt is rövgítjük, hogy ez a lakcím engem ott semmire, főleg beköltözésre nem, fel nem jogosít, az így már OK, nem?

Csak a hivatali dolgok miatt kell egy bejelentett lakcím, szerintetek lehet ilyet venni? Szerződésben mindent leírnánk! Jó, az igaz, hogy "lakcímelőfizetésre" nem igazán vonatkoznak szabályok és hivatalos protokollok, amikről nyilatkoznék a tulajnak, hogy biztonságban érezze magát, de csak van valami megoldás ilyesmire? Vagy ilyen baromság csak nekem jutott eszembe először a világtörténelemben (így végkétségbeesésemben)?

Enélkül nem tudom elkezdeni az életem!

Ha esetleg valaki mégis csinált már hasonlót, nagyon megköszönném, ha leírná a tapasztalatait!



2018. okt. 13. 13:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A "megálmodott" szerződés nem lesz érvényes, tehát a tulaj részéről bizalom kérdése, hogy megengedi-e, hogy bejelentkezz hozzá. A lakcímkártya birtokában ugyanis bármikor becuccolhatsz hozzá. Igaz ugyan, hogy van rá példa, pl. Kelet-Magyarországon, ahol állítólag tömegével jelentkeznek be ukrajnai magyarok egy-egy házba. De az már elbírálás alá esik.
2018. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mondok jobbat ingyen!!!


Fogod az albérleti szerződésedet, beslattyogsz a legközelebbi kormányablakhoz, kérsz egy lakcímbejelentőt, kitöltöd tartózkodási hely létesítése rovatot, leadod a bérleti szerződéssel együtt. Kutyát nem érdekli, hogy aki neked a lakást kiadta, aláírja-e a papírt, hiszen ott a szerződés. Te pedig nem közlöd a tulajjal (akinek amúgy nincs joga megtiltani, ha egyszer kiadja a lakást bérbe), így neki nem is kell tudnia róla. Értesítést sem fog kapni róla.

2018. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát én is ettől féltem, amit az első írt.

A 2. jó lehetne, ha ez egy valódi albérlet lenne, de nem az, csak egy kollégium. Viszont a jövőre való tekintettel, ha esetleg nem akarnának a leendő albérletbe bejelentkezni engedni, tényleg csak a bérleti szerződés is feljogosít? A lakcímbejelentő lapot a szállásadónak alá kell írnia, nem? De ez még úgyis messze van, mire idáig eljutok.

2018. okt. 13. 14:01
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, és amúgy MO-n élő és született magyar vagyok, és az a messzi használhatalan lakcímem is magyar.
2018. okt. 13. 14:05
 5/17 anonim ***** válasza:
Kollégiumba miért ne létesíthetnél tartózkodási helyet? Simán lehet.
2018. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hogy lehet? Mondjuk az még a régi lakhelyemen volt, de az ottani önkormányzat szerint koliba nem lehet. De akkor megkérdezem itt is, mert ez életmentő volna! Köszi a tippet!
2018. okt. 13. 14:18
 7/17 anonim ***** válasza:
A munkához milyen háziorvosi papír kell?:-O
2018. okt. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2: Erre nekem azt mondta itt valaki, hogy alá kell írnia a tulajnak is. És valóban van ilyen rovat a lakcímbejelentőn.
2018. okt. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7-es: ez valami olyan háziorvosi igazolás, hogy nincs semmilyen fertőző betegségem, stb. És ez bizony az üzemorvosin és a tüdőszűrésen felül kell. Én is tegnap hallottam erről életemben először amúgy.

8: mégis kell az aláírás? Bár ne lett volna igazam! Bár így jelenleg még pár hónapig a koliban egyelőre mindegy is.

2018. okt. 13. 23:54
 10/17 anonim ***** válasza:
Tőlem az életben nem kértek egy munkahelyen sem semmilyen orvosi papírt. Amit igen, azt a munkahely csináltatta a saját orvosával.
2018. okt. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!