Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Napelemet megéri venni most...

Napelemet megéri venni most gazdasági szempontból?

Figyelt kérdés
Nézegetem az árakat, lehetőségeket, és utánaszámolok a dolognak. Tehát a rendszer, amit kéneztem magamnak, 1.800.000 forintba kerül, és havi 15.000 forint megtakarítást hoz elvileg. Ha ezt kiszámolom, egy év alatt 180.000 forintot takarít meg, 10 év alatt hozza vissza az árát úgymond, és pontosan ennyi évig van rá garancia is. Tehát összességében ez megérné? Nem járnék jobban ha azt a pénzt inkább valahova befektetném? Esetleg bízhatok abban, hogy a garancia lejárta után is még jól üzemelnek ezek a panelek?

2019. jan. 29. 18:03
 1/7 Szabó800914 válasza:
A napelemek általában 25 év után kezdenek el kevesebb energiát termelni. KB 10 százalékkal csökken a termelés, 50 év múlva véglegesen tönkre mennek.
2019. jan. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennyi információból ezt nemlehet megmondani. Mire kellene pontosan? Pl ha van normál és külön vezérelt mérőd is, akkor csak a nappalit tudod kiváltani vele, a vezéreltet csak úgy, ha azt visszaadod és átkötöd nappalira úgy viszont már nemfogja megérni.

A panelek 40 évig biztosan termelni fognak, invertert ezidő alatt várhatóan 2x cserélni kell, de más költség nemigen várható.

Rövid távon biztosan jobban jársz egy befektetéssel, hiszen úgy megmarad a tőkéd is. Napelemes rendszernél elkell adnod a házat, hogy visszakapd a pénzed. Hoszabb távon viszont már biztosan jobban jársz a napelemes rendszerrel.

De ha pl. nincs bevezetve a gáz és jelenleg vegyestüzelésed van, amiről átváltasz valamilyen napelemre alapozott elektromos fűtésre, akkor pl a komfort növekedés "megérősége" nehezen számszerűsíthető.

A gazdasági megérőségnél mindenképpen ott van egy olyan bizonytalanság, hogy te magad mennyit fogsz élvezni a 40 évből amíg a rendszer termel.

2019. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Közgazdász vagyok, környezetvédelmi cégeknek dolgozom.

Egyértelműen veszteséges. Ha csak nem nagyvállalat tetejére akarod telepíteni. Mivel azonban feltételezem, magánemberként akarod saját felhasználásra, azt mondom, ne költs rá. Ha akarod, többet privátban írhatok róla. Egyébként, erről nem szeretnek beszélni, de marha káros az egészségre, én nem aludnék olyan tető alatt, ahol napelem van, ez is számít.

2019. febr. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"marha káros az egészségre, én nem aludnék olyan tető alatt, ahol napelem van, ez is számít"

Ha már megpendítetted, elárulhatnád, mit tudsz, amit más nem...

2019. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Énnis kiváncsi lennék hogy mit tud egy napelem amit bármelyik másik elektromos kütyü nem?
2019. febr. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyi ideig nem válaszolt, akkor nyilván csak hadovált.
2019. febr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
napsugárzás jön a napelemből
2019. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!