Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha eldugítottam a...

Mit tegyek, ha eldugítottam a kádat?

Figyelt kérdés
Beletettem a sáros ruháimat és a biciklimet lemosni, mert tele voltak sárral, viszont annyi lejött róluk hogy eldugult a kád. Mit tudnék tenni?
2019. jan. 30. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is kézzel szedd ki a sarat, amit csak elérsz. Aztán eresz rá vizet, és egy klotyópumpával kezd el finoman pumpálni, illetve inkább felfelé rántva vákumot előidézni. Ekkor talán elkezd lassan eltűnni a sáros víz. Engedd folyamatosan a vizet, illetve még jobb, ha egyszerre egy lavór vizet öntesz a kádba, és most már bátran pumpálhatod.

A siker garantált.

2019. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a fentihez szükséges pumpa nincs otthon, akkor a sarat úgy is fellazíthatod, hogy a kézi zuhanyzó-rózsát lecsavarozod, és csak a csőből spriccoló vízzel próbálod a lefolyót nyelésre ösztönözni.
2019. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Forró víz.
2019. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
2-3 evőkanál szódabikarbóna be a lefolyóba és ugyanennyi ecet a lehető legerősebb fajta, hagy 20-30 percig ázni, aztán jó forró vizet engedj rá lehetőleg zuhanycsővel rózsát lecsavarod és adj neki bőségesen. Aztán ha lement minden és már a lefolyó is normálisan működik akkor engedd meg negyedig a kádat forró vízzel és engedd is le hogy jól átmossa a csatornát mert megeshet hogy valahol a csatorna falára rátapadt és egy idő után újabb dugulást fog előidézni, ha rákövesedig és rakódnak rá dolgot.
2019. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen kádat? ;)
2019. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nyomattam bele vizet úgy ahogy a 2. írta, plusz a kezemet wc pumpaként használtam. Sikerült.
2019. jan. 30. 19:28
 7/9 anonim ***** válasza:
ügyes vagy, gratula.
2019. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legközelebb a biciklidet az udvaron mosd le slaggal, a ruhádat pedig bízd anyukádra!
2019. jan. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi kajamaradékot sem öntünk semmilyen lefolyóba, ha olyan, megkapja a kutya, ha nem, akkor megy hàtra az udvar végébe, felmosóvizet is kintre öntöm, eszembe nem jutna saras dolgot bent lemosni (igaz nekünk zuhanyzó van, ráadàsul épített, így a vizet fel se tudnàm fogni), ha valamit àztatni kell, azt lavórban csinàlom.

Lefolyókba nem tanàcsos semmi ilyet önteni, belemosni.

Szerencséd volt, hogy meg tudtad oldani, nagyobb dugulàs is lehetett volna.

Még a 9 éves lànyom is tudja, hogy semmit nem engedünk wc-be, mosdókagylóba, zuhanyzóba, csak ami odavaló.

Màskor ilyet ne csinàlj, mert lehet szakember fog kelleni.

2019. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!