Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 120L-es vezérelt bojler...

120L-es vezérelt bojler leváltása napkollektorra mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés

Csak h. itt is tudjunk legalább viszonyítani.


D-i fekvésű nyeregtető, családi ház, nincs beárnyékolás.


4 fő a családban.


120L-es a jelenlegi vezéreltről működő bojler.


Mennyibe kerülhet egy napkollektoros rendszer kiépítése?


Megéri? Kitől?


Székesfehérvár.


Nagyon köszi!



2019. febr. 28. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Budapesti családi házban élünk 4-en, átlagos magyar fogyasztók vagyunk: villanysütő, mikró, mosógép, mosogatógép, tévék, hűtő, akváriumok, millió kis dugasztáp (set top boxok, telefontöltők, laptop táp, anyámkínja).


Így a havi villanyszámlánk évek óta 10000 Ft alatt van (átalányt fizetünk).


Egy 120-as villanybojlerünk van, elegendő melegvizet ad.


Gondolkodtam én is mindenféle modernebb megoldáson, de egészen egyszerűen nem éri meg. Ha 10.000 a villanyszámlánk, akkor abból maximum 3000 a bojler fogyasztása. Éves szinten az 36000 Ft.


Mikor hozná be az árát, ha én beruháznék pl. egy napkollektoros rendszerre 3-4-500ezer Ft-ért? Igazából soha, mert mire behozná, azt is komolyabban fel kellene újítani vagy valamelyik fő elemét le kellene cserélni.


Nálam így jött ki a matek.

2019. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kértem árajánlatot szintén 4 főre.

Nem egészen 1mill Ft. Mindennel együtt. Soha meg nem térülő beruházás lenne.

2019. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!