Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik kazán az előnyösebb? A...

Melyik kazán az előnyösebb? A kondenzációs vagy a turbó gázkazán?

Figyelt kérdés
Egy 4 szobás családi házat kellene, hogy kifűtsön.
2010. júl. 4. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
minden kondenzációs turbó, de nem minden turbó kondenzációs. Szóval a kondenzációs.
2010. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kondenzációs nagyobb kezdeti beruházást igényel. Eleve drágább a kazán és drágább a beszerelése is.

Viszont cserébe jobb valamivel a hatásfoka, ezért elvileg kevesebb gázt fogyaszt.

A kérdés csak, hogy megéri-e neked a kezdeti nagyobb beruházás, ami csak több év alatt térülne meg, figyelembe véve a mai kazánok várható élettartamát is.

Ha a saját szubjektív véleményemet kérdezed, nem vagyok kifejezetten a kondenzációs ellen, de ha nekem kellene saját részre én egy jobb minőségű sima turbósat vennék.

2010. júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi 2 éve "váltottunk" a parapetes öreg konvektorokról.A radiátorbiznisz egy humbuk ! A 90 nm-s régi házba össz kb 7,5 m radiátor lett.Ha a konvektort Dunaferre cseréled,30%engedményt kapsz.10 év garival.

Mi a törököt vettük,igaz csk 8 év a gari,de az akciós dunaferrtől még vagy 25%-kal olcsóbb!

Kazánból meghallgattam vagy6-7 szakember,szerelő véleményét,pénztárcámba néztem,és egy síma turbós ,kombi,de nem melegvíztárolós "BAXI"-t vettem.

Mivel nem volt lehetőségem a fűtéskorszerűsítésre pályázni,így mindent "árajánlat"-ba kértem.A kazán így 128ezer volt./"árajánlat" = Féláfa-szla nélkül/

U.i.:Ha van lehetőséged,nézz utána a fűtéskorsz.pályázatnak !

2010. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De ha a kazánra is csak féláfát fizettél, akkor a gyári garancia sem él rá.

A munkadíj, szerelvények, stb költsége az más, de kazánt szerintem érdemesebb bolti számlával venni.

2010. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb. 1 hete lejárt(volna) a 2 év garancia !

Ahhoz képest,hogy Olasz,a Baxi meglepően jó készülék.Ezt kalkuláltam,kockáztattam,-bejött-semmi gond nem volt vele.Úgy mondják,további 4-5 évig nem kell gondoskodnom róla.

2010. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KissFerenc1960 válasza:
Sziasztok! kondezációst ajánlom! a következő oldalon van kedvező áron: [link]
2012. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy a kondenzációs nem jó a radiátoros rendszerhez, mert az előremenő vízhőfok minimális a radiátorok felfűtésére.A kettő közötti 2-3 % hatásfok egyáltalán nem éri meg a kondenzációs igen magas árát.
2015. jan. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Radiátorosnál is jó, ha "túlméretezettek" a radiátorok. A régi rendszerhez méretezett radiátorok viszont könnyen túlméretezettekké válhatnak, ha leszigetelik az épületet. Ha tehát utólagosan szigetelt épületről van szó, vagy eleve úgy tervezik a radiátorokat, azoknál is megérheti.
2015. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!