Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Télen fatüzelésű kazánnal...

Télen fatüzelésű kazánnal szeretném a 45 m2-es szabadon álló új építésű házamat befűteni. Mennyi fa elég november végétől április végéig?

Figyelt kérdés

Mások tapasztalatára vagyok kíváncsi.

Mennyibe kerül a téli tüzelő hasonló paraméterekkel?


2010. júl. 4. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

A szüleimnek 90 nm-es 40 cm-es agyagfalú a házuk. Amíg vegyes tüzelésű kazánnal fűtöttek egy szezonban elfogyott 60 mázsa lengyel szén, és 10-15 mázsa fa, de hétköznap csak délután 3-tól fűtöttek kb. este 8 ig. Hétvégén reggel begyújtottak, délig leégett a szén, és délután 3 körül mégegyszer befűtöttek.

Nem fáztunk, mert a régi háznak jó a hőtartása, bár reggelenként 17-18 fok volt csak a külső hőmérséklettől függően.

Fából szerintem neked kell vagy 100 mázsa...

2010. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A házad szigetelésétől függ gyakorlatilag minden. Ezt nem ismerjük, csak hogy új építésű. Az én házamat alapul véve szerintem neked kb. 5m3 fa kell. Mondjuk 50q.
2010. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
függ a szigeteléstől, attól, hogy milyen meleg/hideg van, hőtárolós-e a kazánod...de inkább ajánlom neked a fabrikettet, mostanság még olcsóbb is, mint télen, be kell belőle spájzolni, tisztább, jobb az energiatartalma, kevesebb a hamu, kevesebbet kell cígölődni vele
2010. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BlackSword ***** válasza:

Eleve mit jelent az, hogy új építésű??? Favázas/könnyűszerkezetes, rönkház, Ytong, PTH, korszerű panel?

Ha Könnyűszerkezetes, akkor sokba... Annak ugyanis semmi hőtároló képessége nincs, ami a hőszigetelés után a második legfontosabb tényező... Az ilyen házakatelég nehéz felfűteni..., és nagyon hamar kihülnek...

2010. júl. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A mi házunk 90m2 és vályogból épült. Mi késő ősztől kora tavaszig 10m3 fát szoktunk eltüzelni úgy, hogy még éjszaka is rakunk a tűzre.

2010. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A ház paraméterei:


30-as Porotherm NF

hőszigetelő vakolattal


20 cm fafödém, hőszi-getelve, gipszkartonozva


hőszigetelő vakolás 10 cm vastagságban készül


mediterrán tetőcserép


Kömmerling 3 rétegű termo üvegezéssel

U= 0,7

2010. júl. 5. 07:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 100nm-es házat fűtöttem fával. 25 éves ház, B30-as téglafal, nem hőszigetelő vakolat, régi ablakok.

Reggeltől estig raktam fával, éjszakára elzártam a vegyes kazánt és ráállítottam a gázkazánt a rendszerre. Így éjszaka sem volt hideg. Reggel aztán megint elzártam a gázt és begyújtottam fával.

Így fogyott egész szezonban 45-50 mázsa fa.


Két adagban hozattam a fát. Először csak akácot hoztak, utána vegyes keményfát, főleg tölgyet és égert, de volt benne bükk is.

Akkor olyan 1200-1400Ft volt mázsája kiszállítással, de most láttam helyi hirdető újságokban, hogy 800-1000Ft-ért is hoznak.

2010. júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!