Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szüleim 50 évesek és nincs...

Szüleim 50 évesek és nincs saját lakásuk/házuk, szerintetek ez gáz?

Figyelt kérdés
2019. máj. 5. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem gáz. Biztos inkább rád költötték a pénzt.
2019. máj. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
96%
Nem, egyáltalán nem gáz. A fizetések nem az ingatlan árakhoz igazodnak. Valamint, sokan élik le az életüket albérletetben. Ettől se többek, se kevesebbek nem lesznek. Teljesen normális dolog :) Ne érezd gáznak.
2019. máj. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
66%
RENGETEG embernek nincs saját lakása/háza, mert egy banknál laknak albérletben.
2019. máj. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
95%

Megesik. Nem szeretem ezt a szót egyébként. Ha gyerekkorodban próbáltak kb mindent megadni neked, fiatalkorukban nem kapták meg a megfelelő oktatást (mert mondjuk az ő családjaik is szegények voltak) de próbáltak talpra állni, stb. akkor ne szégyelld/nézd le őket. Apám 56, anyám 37, igaz van házuk, de a munkájuk rettenet szar. Belüket is szétdolgozzák, minimálbérért. Magyarországon nem meglepő az ilyen.

Visszatérve a kérdésre, igen, azt hiszem "gáz", de most hogy ezt tudod mihez kezdesz vele? Elkezded szégyellni őket? Amúgy mit kell az alatt érteni hogy nincs házuk? Hajléktalanok/ albérletben laknak/más családtagnál?

2019. máj. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem ismerem az előzményeket.
2019. máj. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem gáz, de problémás a helyzet. A mostani nyugdíjakbòl sajnos nem lehet albérletet fent tartani. Mire ők mennek nyugdíjba valószínű még rosszabb lesz a helyzet. Nem lesz egyszerű, de semmiképp sem gáz.

Több ismerősöm van, aki a deviza miatt adta el és maradt ház és pénz nélkül az 50-es éveire. Megesik sajnos, sokan jártak így.

2019. máj. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem gáz.

Mi szakmunkásként tudtunk önerőből házat venni, a hitelt már törlesztettük, és tudunk a 6 éves fiunkra költeni.

És nem kell majd neki eltartania minket öreg korunkban, mert a nyugdíj nem sok mindenre lesz elég. Albérletre meg megélni biztosan nem.


Az is a gyerek segítése, hogy a szülei nem fognak tőle függeni nyugdíjas éveikben. Vagy tán halálukig dolgoznak majd?

2019. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Nyugodtan le lehet pontozni, de szerintem ez több mint gáz.

Természetesen neked ezért nem kell cikizni őket, de számíthatsz rá, hogy neked kell majd eltartanod őket öregségükre.

Ha a fizetésükből nem vitték semmire a hosszú évtizedek alatt, akkor hogyan fognak kijönni majd a nyugdíjukból öregségükre? Hogyan fogják kifizetni a sok gyógyszert, a rezsit meg az albérletet??

Ráadásul meg se lehet becsülni, hogy amikor ők nyugdíjba mennek majd -kb. 15 év múlva-, hol tartanak majd az albérletárak.

Lehet, hogy már addigra havi félmillió lesz egy garzon is, egy másfél szobás meg egymillió ??!

Ki tudja?!


Természetesen a konkrét körülményeket nem ismerem, de pont van az ismeretségi körömben egy 3 tagú család, ahol a havi 600ezres jövedelmüket nem képesek beosztani, pedig kicsi a rezsi, mert saját (öröklött) kis házukban laknak. Fizetéskor dőzsölés van, hogy még a kutya is rántott húst eszik, viszont a fizetésnap előtti héten már -hitelre- felíratják a vásárlásaikat a kisboltban. Csak a cigijük 100ezer Ft felett van havonta.

Természetesen ott is megy az állandó sírás.

Amikor meg egyszer rákérdeztem, hogy mégis hová lett az a sok-sok pénz amit eddig kerestek, akkor nem is értették, hogy milyen "sok-sok pénzről" van szó.


Kis matek: (rezsi nélkül)

Havi 600.000 Ft x 12 = 7.200.000 Ft/év

Ha pl. 30 éve dolgoznak, akkor ezt még lehet beszorozni 30-al, ami ha jól számolom ez laza 210 millió Ft.

Természetesen tudom, hogy még lejön a rezsi, meg régebben kevesebbet kerestek, de akkor a lakások is jóval olcsóbbak voltak meg a megélhetés is... stb...


De helyettesítsed be a szüleid jövedelmével.

Mindenképpen egy megdöbbentően magas összeg fog kijönni.

Ha levonod a "szokásos" rezsit, akkor is felmerül a kérdés, hogy hova lett az évtizedek alatt több lakás ára is ??!


Na ez a gáz.

2019. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként igen, szinte 100%, hogy rád és a többi gyerekükre(ha van) fognak támaszkodni a nyugdíjas években. Jelenleg is annyira drágák az albérletek, hogy dolgozó embereknek is nehéz fenttartani.

A nyugdíj rendszer hamarosan összeomlik, már évek óta nem követi a VALÓS inflációt. Egyre kevesebbet fog érni a nyugdíj. Sok nyugdíjas saját házban él és a rezsi meg a gyógyszerek és a kaja elviszi az egészet. Mi lenne, ha még albit is kéne fizetni?

Szerintem felelőtlensèg a mai Magyarországon nem törekedni saját ingatlanra. Nyugdíjasként ha nem segít a család, kb egyenes út a hajlektalansaghoz ez a helyzet.

Persze elhiszem, hogy nem egyszerű házhoz jutni, de ők már kb 30 éve dolgoznak. Ha csak néhány ezret tettek volna félre havonta is már lenne házuk. Ha nem is egy rozsadombi palota, de valami 1 szobás lyukra össze lehet gyűjteni 30 év munka során szerintem.

Én egyébként megoldàsként azt látom, hogy amikor nyugdíjba mennek, vesznek valami vidéki zsàkfaluban egy házat. Várostól távol akár pár száz ezer forintért van eladó ház. Jobban megéri, mint albit fizetni városban x évig. Mivel nyugdíjasok lesznek, tök mindegy, hogy helyileg hol laknak.

2019. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha van passzív jövedelmük, akkor nem gáz...
2019. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!