Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vásárláskor (élelmiszer,...

Vásárláskor (élelmiszer, háztartási szerek) mennyire ragaszkodtok a márkásabb, drágább élelmiszerekhez vagy háztartási szerekhez? Anyagi okokból én 90 %-ban a legolcsóbbat veszem vagy legalábbis az alsó kategóriában keresgélek.

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok: Túró Rudiből csak Pöttyös vagy jó a Spar Budget? Zsebkendőből Zewa vagy inkább valami sajátmárkás, ami harmadannyiba kerül? Mosószerből a sajátmárkás is kiveszi a foltot vagy csak az Ariel? Tésztából Gyermelyi vagy a nevenincs, de minimum feleannyiba kerülő? Margarinból csak a Ráma jó, vagy a Waja meg a Liga is megteszi?

2019. máj. 14. 13:28
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
Élelmiszerbe a jobbat. Inkabb akkor kevesebbet. Bár nem épp túrórudiban értendő. Inkább húskészítmények. Margarin is mindegy. Háztartási szer meg ami olcsó.
2019. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Én azt csinálom, hogy mindenből azt veszem meg ami "bevált". Alapból mindenből a legolcsóbbat veszem de kipróbálom a picit drágábbat is. Ha valóban annyival jobbnak érzem mint amennyivel többe kerül akkor azt veszem. Ezt addig folyattam amíg mindenből meglett az ami "bevált". Most általában ezeket veszem meg (sok esetben a legolcsóbb termék vált be).
2019. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia!

A takarítószerek közül csak a mosogatógép tabletta(jar), és a mosószer(ariel) ami márkás, a többi sajátmárkás termék, de azok is ugyan olyan jól szuperálnak.

ÉLelmiszerek közül leginkább a sajátmárkás ételeket veszem meg, ha tudom, hogy finom. Viszont ha a márkásabb élelmszerek akciósak, akkor inkább azokat veszem meg, ha egy árban vannak a sajátmárkás dolgokkal.

2019. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Venném én az olcsóbbat, de a párom márkahű.

De mindig az akcióban veszem vagy a kínaiban.

2019. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Èn megnèzem az összetètelèt. Az olcsóbb termèkek sokszor jobbak mint az agyonreklámozottak. A pöttyös rudiban már kevesebb a túró. Sok mosószer összetètele azonos vagy az 1x felvett ruhát bármi kimossa. Foltra kiváló olcsó az epeszappan.

Margarinokat kelendőbbè tèvő fillères adalèkok feleslegesek, amúgyis vajpárti vagyok. Tèsztábol sokszor veszek tönkölyt ami jobb, vagy üveg ès hasonló tèsztákat, ne csak az üres búzalisztet együnk.

2019. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Adott terméktől függ. Van, amiben márkahű vagyok, van, ami bizonyos keretek között (vagy teljesen) mindegy.
2019. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Tésztából csak a jó olasz tésztákat szeretem, margarinból pedig csak vajas Flórát veszek, mert az ízlik, a többinél nem érdekes, papírzsepiből jó a legolcsóbb, Túró Rudi is mindegy, mosószerem meg a régi, jól bevált.
2019. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenből váltogatva veszem, pl. mosószer:a nagyon koszos ruhák, akkor tomival kimosom, ha csak frissítő mosás, akkor sajátmárkás. Túrórudi: hol ezt, hol azt, de az olcsóbb az kisebb rudi, nekem az az adag is elég, pöttyössel eltelek, még akkor is ha nem a bigrudi.

Zsepiből is van otthon olcsóbb, drágább, hol melyikre van szükség.

Hogy ne csípje ki az orromat a sok zsepi, akkor zeva, viszont ha csak kozmetikai, akkor jó a feleakkora méretű sajátmárkás is.

Élelmiszerbe csak, csak, csakis a márkásat.

2019. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt veszem, ami bevált.
2019. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Mosószerből Ariel 3:1 kapszula, plusz Lenor öblítőt teszek még hozzá. (tudom, hogy az is van benne, de akkor is)

Margarinból a lányomnak laktózmentes Vénus-t veszünk, mi Tesco Omega3.

Túró rudiból a Penny saját márkása jön be. Zsebkendőből hol sparos olcsó, hol eggyel drágább kategória, de ne Zewa. Azt csak akkor, ha nagyon ki van pirosodva valaki orra a családból.

Tésztából nem a legolcsóbbat, de messze nem Gyermelyit veszünk. Próbálunk minnél jobb összetételű élelmiszert vásárolni, lessük az akciókat és álltalában akkor vesszük meg, akár előre is. Ja és a kutyusunknak is minőségi tápot adunk illetve konzervet is!

2019. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!