Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit szóltok az ilyen házakhoz?

Bucibabuci kérdése:

Mit szóltok az ilyen házakhoz?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyesmit szeretnénk, kicsit kisebb nappalival, az érdekelne hogy ez a tetőmegoldás tényleg drágább, mint az amerikai típusú háztető? (szigetelés, meg ilyesmire gondolok).

Ja és téglából, nem elemekből.

Mindenki azzal riogat minket, hogy télen hidegebb lesz, többe kerül ez a megoldás, stb.

Nektet tetszik?


2010. júl. 7. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Tetszik igen,de mindig inkább bizalmatlankodni kell,sokat kell kérdezni szakemberektől,mintsem drágán belebukni.Nézz utána minden költségnek,és hasonlítsd össze egy rendes ház költségével.És megtudod,hogy drágább-e!Én nem tudok neked pontos árat mondani,hogy az amerikai háztetős megoldás mennyibe kerül meg ez(mert nem,és kész..)..nézz utánna ismerősöknél a költségeknek,krédezgess,hogy mi mennyibe került.:)
2010. júl. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek a házak elég jók, már dolgoztam ilyenen.

A szigetelés szempontjából jó mert csak a tető aljáig van a szigetelőrendszer, a kivitelezés is egyszerű és gyorsabb mint a nyeregtetős, padlásszobás házaknál.

2010. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Egyetlen négyzetméter sem kihasználatlan, ennek köszönhetően válik tágas élettérré, megfizethető áron. Kedvező pénzügyi feltételek, gazdaságos üzemeltetés, későbbi bővítési lehetőség."

Ezt írja az oldalon..a bővitésre a Feng-Shui elvek szerint szüksg is lesz,mert a lapostetejű vagy döntötten lapos tetjű házakban a LEGKÖNNYEBB AZ EMBEREKET,LAKÓKAT SZOLGÁVÁ TENNI,DROIDIZÁLNI...lásd hipermarketek,ablaktalan-szellőzetlen konzervdoboz-munkahelyek felhúzása az utóbbi 10évben lefizetett épitési ellenőrökkel,engedélyezőkkel...lásd nem elegendő méretű betonbörtön-panellakások,sziogeteletlen,kispórolt,élhetetlen lakótelepek,önygilkosságok igen magas száma...de a linken ajánlott ház még a normálisabb megoldás...az "amerikaitetős" házak kitalálóit én akasztófára küldeném,vagy kötelezően ingyen fel kéne húzniuk egy 70-100 m2-es melléképületete a kincsek lomok stb tárolására ha már nincs padlás és pince sem abban a házban...és azt az épületet a garázson kívül/túl kellene még felhúzniuk!Szigetelten!

2010. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszenek az alaprajzok. Nagyon szétdarabolja mindegyik a teret. Például 5 nm-es szoba?? Hivatalosan a félszoba minimum 8 nm. Egyébként szerintem ezt is meg lehet igényesen, jó szigeteléssel csinálni, és akkor semmi gond vele.
2010. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha már annyi pénzem lenne, hogy házat építsek, akkor biztos nem ilyet.

a jövő a passzívházban van!

gondolj bele, ha van lehetőséged olyan lakásban élni, ahol lényegesen kevesebb a rezsi, akkor megtennéd nem?


ez a lapostető is elég idegen a magyar stílustól. nagyon kilógna a többi közül...

2010. júl. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lógna ki a többitől még, mert a mienk lesz az első ház az utcában, csak kertek vannak, mi is egy kert végét vettük meg, azt közművesítettük.

Az alaprajz az csak majdnem ilyen, nem 5 m2- es szobákkal lenne, csak a tetőmegoldás érdekel, hogy olcsóbb-e, és tetszik e másnak.

Mi mindenképpen ilyet szeretnénk, ha megvalósítható.

Még meg kell kérdezni a hivatalban hogy engedélyezik-e.

2010. júl. 8. 11:16
 7/8 anonim ***** válasza:

én 17 éve ács vok, ezt mi féltetőnek nevezzük és a legolcsóbb tetőmegoldás. Nincsenek élek hajlatok felesleges cserépvágás hulladék bádog...stb.

Ami a szigetelést illeti én a minimum 20 cm szigetelést javaslom, mert a nyílászárók után itt megy el a legtöbb hő.

Ez vagy dupla szerkezettel vagy álmennyezettel érheted el.

Figyelni kell a szabad szarufahossz ne legyen 3m nél nagyobb!

2010. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Végre valaki, aki nem néz minket hülyének!

Állmennyezetet a két szobába, ami az udvar fele van nem teszünk, a gyerekek "emeletet" akarnak, így galéria félét csinálunk a szobába, kis kuckónak, a többi helyre állmennyezetet tervezünk.

Lehet csak tavasszal kezdjük el, már a földhivatalban elakadtunk, hibásan volt írva az utca, így az új tul. lapot várjuk, hogy másolatot tudjunk kérni az engedélyhez

2010. aug. 11. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!