Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mobil klíma jó választás? Van...

Mobil klíma jó választás? Van valami értelme? 17/f

Figyelt kérdés

Padlásszobám van, és hát itt nagyon meleg van fent. Most épp 28°C, de tavaly nyáron 32-35°C is simán volt párszor bent. Általában póló nélkül vagyok itt fent, de akkor is nagyon meleg van. PC-m is búg mint a bolond ilyenkor, gondolom annak is meleg van már.

Elektrolux-os mobil klímákat nézegettem neten, egész tűrhető áron vannak, diákmunkás pénzből meg is tudnám venni.


Van ilyen mobilklímáknak értelmük? Lehűtik rendesen a levegőt?



2019. jún. 7. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha jól mèretezed. De ami jó, az kapásból 100 fölött van jócskán. Kicsit hangosak, ès a meleglevegő kivezetèst is meg kell oldani
2019. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

A padlásszoba akkor is a legmelegebb hely, ha a tető jól van hőszigetelve.

A hűtőkompresszorral ellátott mobilklímának biztosítani kell egy általában kb. 10 cm átmérőjű nyílást a szabadba, a kompresszor által termelt hő (forró levegő) kivezetésére úgy, hogy a kivezető cső mellett levegő ne tudjon kintről beáramlani, azaz pontos tömítés kell. Ezen kívül biztosítani kell a hideg csőkígyón lecsapódó párából képződő kondenzvíz folyamatos elvezetését. Egyes készülékeknek van ugyan kondenzvíz gyűjtő tartálya, de elég kis kapacitású, így éjszaka bizony túlfolyik. Emellett olyan zajos (legalább is az enyém annyira), hogy mellette aludni nem lehet. Ezen kívül természetesen a szobaajtót csukni kell, hogy annak a helyiségnek a levegőjét hűtse csak a készülék, amelyikben van.

Léteznek olyan léghűtők is, amelyekbe csak vizet (víz elpárologtatásával hűt) vagy jeget kell tenni, ezeknek a tulajdonságait nem ismerem, de mivel hűtőkompresszor nincsen bennük, ezért nyilván csendesebben működnek és csupán elektromos csatlakoztatást kívánnak.

2019. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gabesz147 ***** válasza:

Ez nem a legolcsóbb, és nem tudom, tetőtéri szobánál kint hová tudnád tenni, de kint zajong:-), és a PC-éd se szenved.


[link]

2019. jún. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A víz kivezetése nem probléma, a talajtól kb 5cm magasságban jön be a tv meg a netkábel, azok mellett ha kivezetem egyenesen végigfolyik a tetőcserepeken bele a csatornába.


150-180k a max amit rá tudnék szánni ha az új gép vételét elhalasztom télre :D


Nézegettem, vannak időzítősek is, pl ha nappal suliban/melóban vagyok akkor felesleges mennie, mondjuk ha 4-re érek haza akkor beállítanám hogy fél4kor kapcsoljon be és hűtse le a szobát...

2019. jún. 8. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből már rendes oldalfali klímát vennék, sokkal jobban járnál vele. A mobilklíma hangos, sokat fogyaszt, gyenge hatásfokú, messze elmarad az oldalfalitól minden tekintetben.
2019. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha azt gondolod, hogy annak a csövét majd elkígyóztatod a készüléktől valami kivágott ablakig, akkor elárulom, hogy többet fog a cső visszafűteni, mint amit a készülék hűt! Amúgy is a hatásfoka nevetséges, ha elé állsz fúj rád hideget, amúgy meg mehet órákig, azt kikapcsolod, ugyanúgy 33 fok van. Zúg, mint a porszívó, pár óráig persze bírható, hónapokig együtt élni vele nem, és annyi vizet gyűjt be, hogy egyszer egy óráig máshova nézel, azt beáztatja az egész lakást. - Na én akkor vágtam ki a pîcsába az egészet... A rendes klíma a rendes megoldás, az nem zúg mint a porszívó, kívül van, és valóban hatásos. Nagyságrendi a különbség. (Egyébként mi csináltunk olyat, hogy mobilklímát kiszereltünk, hogy szobán kívül legyen, épp csak a hidegbefújója fújjon be egy lukon, úgy 2-3-szor hatásosabb, de még az is nevetséges.) Annyi értelme van mint egy ventilátornak, elé állsz fújja rád a levegő, tehát jobb, mint a semmi, ezt nem tagadom, de 35 fokos szobából nem fog 25-öt csinálni. A kedves szüleid belenyúlhatnának a zsebükbe, nem csak a te kedvedért, az a klíma 30 év múlva is ott van, ha már te régen nem laksz ott, anélkül viszont a tetőtéri lakás lófâszt se ér, használhatatlan. Ezt nem úgy kéne felfogni, hogy te kapod ajándékba, ez egy beruházás, ami megnöveli a ház értékét, és az alatta lévő szintnek sem árt, ha nem egy 35 fokos plafon fűti ezerrel.
2019. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

180 körül már van egy rendes fix telepített klímábol egy használható olcsóbb kategóriájú .

Nekem volt mobil klimám nem sokat ért , végül fixen lett telepítettve klíma a lakásba tetőtéri 2 szerintes lakás fent mindig rohadt meleg van így nállunk a fix klíma lett a jobb választás . Most is kint 32fok bent meg 25fok van

2019. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!