Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klímát vagy inkább mobil...

Klímát vagy inkább mobil klímát vegyek?

Figyelt kérdés

A lakás felső szintje jóval melegebb az alsónál- a tetőablakokon, és a kevésbé szigetelt tetőn keresztül jön a meleg.


Főleg éjszakára kellene lehűteni a szobát egy kicsit, és ha mx 20 percig megy, akkor nem tűnik olyan rossz ötletnek egy mobil klíma; harmadába kerül, mint egy "rendes" berendezés, és ha nem használom éjjel-nappal, talán így gazdaságosabb.


Viszont nem értek a dologhoz... ezért kérdezem azokat, akik viszont igen :)



2019. jún. 13. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A mobil klíma nem elég hatékony ehhez. Egy jó split klímával napközben is kint marad a forróság, éjszakára meg ki is kapcsol, mert nem melegszik vissza a szoba.
2019. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Inkáb rendes klíma ha megteheted. A mobilnál még vezesd vagy gyűjtsd meg öntözd a kondenzvizet. Plusz hol vezeted ki a meleglevegőt amit termel? Mert ugye termel rendesen. Macera az egész szerintem.
2019. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a mobil klíma gyakorlatilag használhatatlan. Nekünk irodában volt. Elsősorban iszonyatosan hangos. El sem tudom képzelni, éjszaka hogy lehetne aludni mellette. Másrészt nagyon nem volt hatékony, pedig volt neki készítve dedikált kivezetés, nem az ablak résén lett kivezetve a cső. A mobil klímák inverteres klímák, tehát mindig maximális teljesítményen dolgoznak. Gondolom a fogyasztása is ennek megfelelő volt a miénknek, azt nem láttam. Nagyon hideg levegőt fújt, nem volt jó, ha az ember a kifúvás irányában ült, magát a helyiséget mégis lassan hűtötte le. Reggelente kellett kb 2-2,5 óra, amíg a 20 nm-es irodában érezhetően csökkent a hőmérséklet. Szerencsére csak egy nyarat kellett vele túlélni. Mobilt semmiképpen ne vegyél! Annál a vizes törölköző és a ventillátor is hatékonyabb.


Otthonra én is most tervezek beszerezni klímákat, hasonló okok miatt. Az egyértelmű, hogy split klímát veszek, de éppen a tetőtér jellegzetességei miatt bizonytalan vagyok a pontos kialakításban. Sajnos belecsúsztunk a nyárba, és minden szakember iszonyatosan elfoglalt, pedig jó lenne szakszerű segítséget kapni. A klíma kiválasztása és megtervezése olyan sokváltozós feladat, amit nem merek egyedül felvállalni :(

2019. jún. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*A mobil klímák NEM inverteres klímák

(bocs)

2019. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 nem is teheted. Csak szakember által írt papírral vásárolhatsz klímát, amit nekik kell felszerelni és karbantartani. Te csak a szűrőt tisztíthatod, semmi mást nem csinálhatsz vele.
2019. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves #5. Választhatsz tetszés szerintit, csak az a feltétel, hogy szakembernek kell üzembehelyeznie. Történetesen megkérdeztem klímás cégeket, hogy milyen berendezést válasszak. Azt mondták, olyat amilyet szeretnék. Kérdeztem, hogy mit javasolnak tetőtérbe, amire az volt a válasz, hogy ne a legolcsóbbet és lehetőleg japánt.

Ugyanakkor ismerősi körből is tudom, és utána is olvastam, hogy éppen a tetőtéri elhelyezésnek rengeteg buktatója van. Ráadásul alig van egyenes falfelület a tetőtérben, kültérit sem egyszerű elhelyezni (ne legyen zárt teraszon, ne legyen tűző napon, ne legyen túl magasan, ne nézzen a szomszéd felé, stb.) Ezért lenne szükségem szakemberre. Aki viszont foglalkozik ilyesmivel azt mondta, hogy augusztusig be van táblázva.

2019. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gabesz147 ***** válasza:

Ez nem a legolcsóbb mobil klíma de kint zajong:-),

ha van hova tenni. De mozgatni kel időnként, legjobb egy inverteres, tanácsadással felszereltetve, sok évig nincs gond.


[link]

2019. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valóban marad a beépített verzió. Tényleg nagyon hálás vagyok.


Üdv

2019. jún. 18. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!