Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fehér cement vagy fehércement...

Fehér cement vagy fehércement és gipsz keverékével csináljam meg?

Figyelt kérdés

Ilyesmi szilikon formákat csináltam:


[link]



Szóval kiszeretném önteni és a falra ragasztani/glettelni stb-vagyis felhelyezni.

De nem tudom h hogyan csináljam meg h ne legyen törékeny, mint a sima gipsz. Nem tudom h simán fehércementtel csináljam meg vagy azért keverjem össze modellgipsszel.


Szerintetek?



2019. jún. 21. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ralán csirkehálót kéne beletenni, az megtartaná. Vagy valami hasonlót.
2019. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem a felhejezéssel van gond, hanem azt nem tudom h milyen keménységű lesz az így tákolt "vakolatom"

vannak nagyon erős falragasztók, ha nem tudnád.

különben is ezek vékonyak és ezért nem mindegy h most törékeny lesz vagy sem. kb. 5-10 mm vastagságúak

2019. jún. 21. 13:31
 3/9 A kérdező kommentje:

ja meg van csemperagasztó is. sokkal vékonyabbak lesznek, mint egy átlagos csempe és könnyebbek is. tehát a felhejezés könnyebb lesz.

csak így 3D-sebb. egyedibb. mert vannak kőhatásű falburkolatok is. na azok mégnehezebbek és vastagabbak. szóval csak a keménység érdekelne. csak cementből vagy azért keverjem gipsszel?

2019. jún. 21. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
A beton is törékeny, azért tesznek bele vasalatot. A gipsz is törékeny, azért kell bele valami erősítés. De a stílusod alapján qvára megbántam hogy próbáltam segíteni. Legközelebb tedd már ki a neved. Kösy
2019. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hát azért is kérdezem. mert nekem azt mondtáák h a cement nem törékeny. mivel nem bajlódtam sohasem cementtel honnan tudnnám? és te honnan tudod h az törékeny?

szerinted most kinek higyjek? azoknak-kb 6 ember is állította h a cement nem törékeny--vagy neked aki egy ostoba csirkehálós dologgal jön s azt állítja h a cement törékeny????


csirkeháló. azt nem gondolod h egy puta parasztnak gondollak??? vagy h csak bunkózól velem ilyenekkel?

a te stílusod is rémes! elég parasztos és bántó. most komolyan! honnan tudnám h most komolyan írtad vagy csak viccelődsz???? csirkeháló....

2019. jún. 21. 13:47
 6/9 A kérdező kommentje:
belekavarodtam. 6 mondták h a cement kemény.
2019. jún. 21. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
És azt hányan mondták, hogy lábon hordtad ki az agyhalált?
2019. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

képzeld kemény a cement te isten barma....

nagyon jó lett.

inkább ne irogass ide ha fingod sincs a dologról.

embereket kérdeztem de sajnos csak egy barmot kaptam aki ide firkangat.

2019. jún. 22. 19:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ja, fingom sincs. Igaz, hogy amikor az első házamat építettem (akkor még lehetett SK), te még az ötéves tervben sem szerepeltél, de nyilván te tudsz mindent. Olyan marhaságot is, mint pl fehércement és gipsz keverékével formázni.

Egyébiránt ha nem hallottál még csibedrótról, az csak a te szegénységi bizonyítványod. Nyilván a budapesti panelban nem használnak ilyet.

2019. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!