Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nemsokára különköltözök a...

Nemsokára különköltözök a szüleimtől. Nektek milyen volt az első pár hónap egyedül? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

2019. júl. 7. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Két hétig ijesztő volt egyedül aludni egy lakásban.
2019. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem óriási öröm volt csendben, magamban lenni. Otthon őrültek háza volt.
2019. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Bár én inkább az ilyen ügyintézési dolgokra gondoltam.

2019. júl. 8. 07:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Koliba költöztem először. Az egy kicsit nehéz volt. Eléggé talpraesettnek neveltek szerencsére, de nagyon hiányzott a család, nem éreztem jól magam a bőrömben. Aztán amikor albérletbe mentem, az már egy fokkal jobb volt. Nem idegesítő idegenekkel éltem együtt.

Mire saját lakást vettünk a párommal, addigra már teljesen megszoktam a felnőtt létet. Ügyet nem kell intézni annyit, így azon nem akadtam fenn. A háztartás vezetésen inkább, hogy ezzel mennyi baj van. :)

2019. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A havi ügyintézés? Az első évben nem tudtam figyelni a határidőkre. Most is sok idő megy el vele, ezért éves elszámolásra kértem mindent. Így február-márciusban intézek mindent, a kéményseprő és az óraleolvasók is akkortájt jönnek, a biztosítást is akkor fizetem, így havonta csak a közös költséget kell fizetni.

Előfizetéseim sincsenek ugyanemiatt.:)

Próbáld először így, mert tényleg nehéz mindent észben tartani és mindenre egyesével havi pár órát elszarni, összesen havi 10-15 óra is összejöhet ebből.

2019. júl. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én alig vártam hogy elköltözzek otthonról!Relatív spórolós voltam mindíg,ugyhogy nem volt nehéz megszoknom a havi kiadasokat,a pénzt beosztani!Nem tudom hogy működik nálad majd az elszámolás,nekem mindent a nevemre kellett iratnom az első albiba!Kb egyszerre jöttek a csekkek,ugyhogy egyben fel tudtam adni!Elösször a szekrényre kirakott naptáron irogattam a dolgokat de aztán rutinná vált!Mikor az összes csekket feladtam akkor tudtam mennyi a valós lóvé amiből gazdálkodni kell!Olyanokat főztem amiből gyorsan lehet sokat,így több napra elég volt!Pl.paprikáskrumpli!Így jut is marad is!Azt hozzá kell tennem hogy mikor én költöztem meg az emberek számára nem volt ennyire egyértelmű hogy van net meg TV-előfizetés!Azt hagytam legutoljára,hogy biztos ne fussak ki a pénzből!Havi 1nagy bevásarlásom volt!Ami kell hogy mindíg legyen otthon az a Tej,krumpli,hagyma,liszr,cukor,olaj tojás!Ha ez van éhen nem halsz!Ezekből sok féle és nagy obb mennyiségű kaja készíthető!
2019. júl. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. júl. 8. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!