Újabb sikertelen hónap. Egyedül vagyok vele?

Figyelt kérdés

Ez volt a 18. hónap. :-(

Nektek hányadik? Mi az oka a sikertelenségnek?


2019. júl. 5. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2 evet vartunk ra, a prolaktin szintem volt magas valoszinuleg, amitol rovid volt a lutealisom, az sem biztos, hogy volt minden honapban peteeresem (rendszeres volt a menzeszem). 1 ev sikertelenseg utan erdemes endokrinologushoz fordulni neked, a parodnak pedig spermavizsgalatra menni. Ajanlom az aviva tornat (hormontorna) mindkettotoknek, es a cukor- es liszttartalmu italok es etelek elhagyasat, ha pedig lelki oka van, akkor a csaladallitast.
2019. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 1 év sikertelenség után és az általam tudott PCOS miatt meddőségi kivizsgálásra mentünk. Ez nagyon sokmindent foglal magába. A lényeg, ami kiderült, hogy Hashimotom van (autoimmun pajzsmirigy alulműködés), enyhe inzulinrezisztenciám és enyhe endometriózist is találtak. Közben jártam pszichológushoz is.

Szinte pont 1 évvel a kivizsgálások és a kezelések megkezdése után, lombikból sikereset teszteltem és most várjuk az első ultrahangot.

2019. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsönek igaza van, nàlam is ètkezès vàltàs plusz sok sport segített, pedig enyhe pcom is volt..aug 13.àra vagyok kiirva..
2019. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nőgyógyászhoz egy éve járok már, múlthónapban utalt be endokrinológiára. Eddig nem sok mindent csinált sajnos a nőgyógyász...

IR-em elvileg nincs, fél éve volt cukorterhelésem. Plusz épp a hónapban voltam ismét 3. és 21. napi vérvételen. Bár én nem értek hozzá, de 1-2 érték volt, ami nem a jó tartományon belül van. Aztán most kell mennem átjárhatósági vizsgálatra. Remélem most már haladunk valamerre, mert ez a sok csalódás már nem hiányzik. :-( Volt egy 4-5 hónapom, amikor teljesen hagytam az egészet a francba, de tavasszal egy újabb terhesség bejelentése után megint rámtört a "nekem miért nem sikerül" érzés.

2019. júl. 6. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Melyik ertekek, es melyik napon?
2019. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4. napi eredmények:

LH: 3,86 IU/l

FSH: 6,3 IU/l

Ösztradiol: 220,1 pmol/l


17-OH progeszteron: 4,28 ng/ml (ez lett elvileg magas)


22.napi eredmények:

LH: 1,79 IU/l

FSH: 2,77 IU/l

Prolaktin: 272 mIU/l

Ösztradiol: 632,9 pmol/l

Progeszteron: 44,28 nmol/l

Totál tesztoszteron: 1,38 nmol/l

Kortizol: 469,5 nmol/l

TSH: 1,1 mIU/l


25-hydroxi D-vitamin: 74,2 (elégtelen értékelés)



Sajnos én ezekhez nem értek, csak azt látom, hogy jó tartományon belül vannak. Esetleg mégsem olyan jók? Nőgyógyászhoz/endokrinológushoz csak az átjárhatósági eredménye után kell mennem.

2019. júl. 6. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek egyáltalán nem rosszak.

TSH mellé kéne még T3, T4 stb..

Terheléses értékeid milyenek?

Prolaktin 250 alatt jobb lenne.

Viszont ilyen D-vitaminnal nem lehet teherbeesni. 100-130 között kell lennie. Gal K2+D3-at javaslom. Nekem az rendbetette. A tablettások sz.rt se érnek.

2019. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a 18. ciklusban jött össze clostilbegyt-el, mert nem volt megfelelő minőségű peteérésem. Ezelőtt volt egy vetélésem a hatodik héten. A második adag után, amikor megjött teljesen feladtam. Elkezdtem járni egy pszichológushoz beszélgetni és a harmadik adag után nem jött meg. Most kezdem a második trimesztert.
2019. júl. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 11. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!