Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol lehet bejelenteni, hogy...

Hol lehet bejelenteni, hogy büdös a szomszédom?

Figyelt kérdés

Panellakásban élek, egy idős, egyedül élő bácsi lakik a szomszédban. Sajnos sok évvel ezelőtt meghalt a felesége, azóta züllik lefelé, és egyre büdösebb. Most ért el arra a szintre, hogy nem bírom tovább, valamit tenni kell.

Hol, kinél lehet jelenteni a dolgot?

Olyan büdös a bácsi, hogy ha felmegy a lifttel az emeletre, akkor utána nem lehet beszállni a liftbe még hosszú percekig, mert olyan szag van utána, hogy kifordul tőle az ember gyomra.

Beszélni meg sem próbálok vele, mert ez már messze nem az a kategória, hogy fölvette a tegnapi pólót.

Szóval kinél lehet bejelentést tenni, hogyan lehet rávenni / kényszeríteni, hogy fürödjön meg? Mit lehet egyáltalán tenni?


2019. júl. 21. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Nincs rá rendelet, hány naponként kell fürödni. Joga van büdösnek lenni, max azt tudod csinálni, hogy leöntöd egy vödör kölnivel.

Volt hí, hogy valaki 100 macskával lakott, ujjnyi ürülékben. Az jobb?

2019. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy van rá valami megoldás. Egyszerűen muszáj, hogy legyen. Inkább 1000 macska, mint ő.
2019. júl. 21. 19:57
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Önkormányzat szociális szolgálatának, hogy úgy látod nem tudja magát ellátni
2019. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Így van ahogy a 3-as írja. Onnan jöhet a leghamarabb segítség.
2019. júl. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
3, miért írsz hülyeséget. Szociális szolgálat takarít, vásárol, ebédet visz, etet, fürdet. DE CSAK HA KÉRIK.
2019. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
A szociális szolgálat nem hatóság, be se mehet ha nem nyitnak ajtót. Annyit tud tenni, hogy jelenti más szerv felé. De ha nem akar fürödni, nem kötelező.
2019. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

5

Tisztában vagyok vele, de ha beszélnek a bácsival, akkor a bácsi rájön, hogy honnan lehet segítséget kérni

2019. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

látom megint az okosok pontoznak

kár hogy én meg szakmabeli vagyok. de mind1

2019. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
14%

idézek.. sok éve meghalt a felesége

szerinted ezzel együtt elment az esze is?

más hány hajléktalant fürdettek meg az elmúlt 25 évben(erőszakkal?)

megint más.. ha azt kérdezik melyik a jobb kerület, oda szoktam írni(igaz lepontoznak), ahol jók a szomszédok.

HÁT EZÉRT.

2019. júl. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Apukámra is ráhívták, ők jöttek, beszelgettek vele, ő szívesen fogadta, mert en usa-ban voltam 10 éve, lakók nem álltak vele szóba, segítettek neki, kerítettek önkéntest, aki segített neki kitakarutani, megtanították mosni stb stb...

Ok nem hatóság, nem cselekedhet. De szerencsére dolgoznak köztük olyan empatikis emberek, akik képesek segíteni... Mellesleg ezt te mint a szomszédja is megteheted, legalább elkezdeni a kommunikációt... Meg akkor is ha büdös...

2019. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!