Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Akác oszlop kezelése hogyan?

Anonym5132 kérdése:

Akác oszlop kezelése hogyan?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne hogy az akác oszlopot mivel kezeljem le? Mai nap lett kivágva, egy része jövő hónapban lesz felhasználva (terasz láb). Sok helyen láttam hogy 1-2 éven belül szétreped és nagyon csúnya. Olvastam hogy a lenolaj jó rá. Akinek van tapasztalata ez ügyben le tartsa magába :) köszönöm.

2019. júl. 28. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Kenheted bármivel,az mindenképp meg fog repedezni .

Legalább 100 évesnek fog látszani .

2019. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hajszál repedéseket azt elhiszem, az nem is zavar, de fél centis repedések már zavarnak. Láttam pár helyen hogy évek óta az a terasz van és nem látok rajta durva repedéseket. Ha itt nem kapok rá választ akkor maximum becsengetek és megkérdezem :)
2019. júl. 28. 22:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet megelőzni a fa repedezését, ha lassan szárad.

pl rajta hagyod a kérgét és a vágott felületet bekened olajfestékkel, viasszal vagy bitumennel.


Ez a folyamat száraz helyen kb 2 év.



Felhasználhatod frissen, de lesznek rajta centis repedések is.

2019. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szudan ***** válasza:
A helyén is ki lehet szépen szárítani ha nem tűzi a nap, kérgeket leszeded, körbetekered ronggyal és nedvesen és néha felvizezed. nagy melegben is elég 2-3 naponta.
2019. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!