Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Rég leállt építkezés folytatása?

Rég leállt építkezés folytatása?

Figyelt kérdés

Adott egy családi ház, amit elkezdtek építeni, de kb 25%-on áll: Vakolatlan falak vannak plusz cseréptető. A telken közművek.

A mennyezetben beépítettek 10cm hőszigetelést, de egyéb helyekre értelemszerűen nem.


Az építkezést 15 éve kezdték. Természetesen tervvel és építési engedéllyel, ami azóta lejárt. Amennyire tudom, építési napló nem készült.


Kérdés: Hogyan lehet az építkezést újra kezdeni?

Megterveztetem újra?

És mit mondok a kész részekre? Gólya hozta? Égből pottyant? Vagy az új kivitelező beírja az e-naplóba hogyaszondja első munkanap 6-tól fél 7-ig felhúztuk egy ház szerkezetét... majd megreggeliztünk aztán estig bevakoltunk két falat.



2019. aug. 5. 14:05
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ez csak azon múlik kit hogy tudsz lefizetni. 10 éve építkeztem. Építési napló kellett. Fele ki se lett töltve. Úhy is jó volt. Átvenni se jött senki a hatóságtól. Anélkül kaptam lakhatásit. Mindez 10 ezer forintba került. Be mész a polg.hivatalba. Kell ott lenni valakinek aki illetékes a helyi ilyen ügyekkel kapcsolatban. Elmondod neki ugyan ezt mint amit leírtál. És megkéred hogy segítsen persze nem ingyen. Ha szerencséd lesz megtudjstok oldani.
2019. aug. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ. Az építkezést, a szabványok betartását csak az építési ellenőr ellenőrzi munka közben?

Pl ha jól tudom vegyes tüzelésű kazánhoz rozsdamentes béléscső kell... azt ki ellenőrzi? Kéményseprő?

2019. aug. 5. 15:36
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A kéményt a kéményseprők veszik át akik már a katasztrófavédelemhez tartoznak.
2019. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hogy hányan ellenőrzik az attól függ a szomszedok hányszor küldik rad a hatóságot. Havernál állandó vendégek voltak az építésügyi hatóság emberei. Merz egy öregasszony állandóan jelentgette. Nálam senki nem volt.
2019. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, akkor az szabvány kell legyen. Még arra is gondoltam, hogy nyaraló minősítéssel lehetne befejezni...


Ha jól gondolom, akkor az előírások egyszerűbbek - bár a kész épület kevesebbet ér és az adói is magasabbak általában.


Annak idején nem a mostani követelmények figyelembevételével kezdték építeni. A mennyezeti hőszigetelés pl. kevés, és azt már nem lehet pótolni. Cserépkefni van, beton, 10 cm lépésálló nikecel azon is beton. Erről már legfeljebb csak blöffölni lehet.

2019. aug. 5. 15:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg vannak hozzá nyílászárók, hát azoknak se tudom milyen a hőszigetelése. Nem roszak amúgy, az ablak pl fa keretes vákuumüveges. Csak hát tizenöt éve lett véve, adatai nincsenek.
2019. aug. 5. 16:01
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha bizonytalan az egész hagyd a fenébe.
2019. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Mindegy hogy mikor kezdték,ha nem kértek állami kölcsönt,akkor nem volt évjárathoz kötve az épitkezés befejezése,vagy a lakhatási engedély megkérése .

Ha kész,akkor kell majd kérni a lakhatási engedélyt .

Semmilyen napló nem kell,hisz kezdéskor sem kellett.

Nem újra kezdeni,hanem folytatni kell.

2019. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
előző: Jó lenne, ha így lenne... Én úgy tudom hogy az építési engedély x évig érvényes, utána újra kell engedélyezetni. És x<15.
2019. aug. 6. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!