Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyek a legolcsóbb falazóanya...

Melyek a legolcsóbb falazóanyagok, melyek a szupervályog (földzsák), vagy a vályogtégla "áránál" nem drágábbak (esetleg olcsóbbak is valamivel)?

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 11:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

#10 felesleges törnöd magad, a kérdező az a fajta klasszikus ember aki még mindig azt hiszi hogy becsúsztat egy 20-ast valakinek a zsebébe és minden meg van oldva. A munkások, az FMV stb.

Ezt a bontott tégla hülyeséget is elfelejthetnétek már végre..kezd unalmas lenni minden 2. kérdés alatt.

Igaz lehet belőle építkezni, csak más kérdés hogy a büdös életben nem kapsz rá használatba vételi engedélyt mivel semmilyen tanúsítványt nem tudsz felmutatni a tégláról.

Amúgy meg a téglánál nincsen olcsóbb, ha hivatalosan akarsz építkezni. Ha meg egy disznóólat vagy valami mellék épületet, akkor akár lószarból is felhúzhatod, de engedélyt soha nem fogsz rá kapni hogy hivatalosan lakhass benne.

2019. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Utolsó befejezhetnéd, de nagyon sürgősen ezt a teljesen alaptalanul lenéző, mocskolódó kijelentést, úgy, hogy a másikat egyáltalán nem ismered, fogalmad sincs róla, csak egy nyúlfarknyi bithalmazt látsz magad előtt, abból is édes keveset. Hülyeséget pedig ne beszéljen senki már, még te sem.


A te híres téglád, rá vagy harminc centi polisztirol szigetelés aztán (el)rettentően környezetbarát, és hihetetlenül olcsó...


A világban (igen, a híres nyugaton is, nem itt Abszurdisztánban) tonnaszám épülnek szupervályog és szalmaházak (azt nem tudom és nem is érdekel, hogy kalákában-e, vagy "hivatalosan"), de persze nálunk mindent el kell lehetetleníteni, ami a begyepesedett csordaszellemű értelmetlenül konzervatív gondolkodásotoktól kicsit is eltér, vagy uram bocsá a Földnek is legalább egy hangyányit jót tesz (vagy legyünk stílszerűek: jót TENNE).


Te inkább ne válaszolj. Én hála Istennek nem érdemlem meg mások indokolatlan, nevetséges, értelmetlenül besározni próbáló "válaszait", tartogassa meg az ilyen alak ezt azoknak, akikre valóban illik ez a "stílus". Még csak el sem fogom olvasni.


A többiek ezt, és a kiírást figyelembe véve válaszolhatnak, az ő hozzászólásaikat ahogy eddig is, ezután is el fogom olvasni.


Köszönöm!

2019. aug. 9. 16:59
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 2018 öszi árajánlatom, van nettó 96 m2 es házra 40%ig. Azért eddig, mert csak akkor ad a bank hitelt, ha eddig kész van.

Telek ajándékba kaptam, csak közművesíteni kell 800.000

Tervezés minden sallangjával 1.000.000

Föld munkák 100.000

Alapozás, lábazat, szerelő beton, + 20 m2 fedetlen terasz betonozása 2.500.000

Fő poroterm 30 klima és mellékfalak phoroterm 10, áthidalók beépítése 4.800.000

Vasbeton koszorú 600.000

Fa födém 500.000

Tetőszerkezet, cserepezés, bádogozás, eresz csatorna de csak a tető kerületén 4.000.000 bramac tectura cserép eléggé drága,de nagyon tetszik :)

Vagy alternatív opció cseréplemez 2.800.000

Minden ár tartalmazza az anyagot és a munkadíjat is, különböző szakiktól, azaz nem kivitelezőtől vannak!

100000-es nagyságrendre kerekítettem mindent, mert nincs kedven előkotorni a papírokat. Az arányok így is jól látszanak. Ez így 15.000.000 Ft

A legtöbbet úgy spórolsz ha kihagyod a kivitelezőt, viszont mint láthatod telek plusz kb 15 millió kell induláshoz, nekem sajnos kevesebb van így még gyűjtögetek vagy veszek egy házat a végén...

A másik csavar, hogy a bank az utolsó 1%-ot utólag finanszírozza, ez kb a burkolatok és elektromos és vizes szerelvények szaniterek ára. Ha a bútorozást is hitelből oldod meg akkor viszont kb a bútorok árát kell megint zsebből előteremteni. Ezzel az mocsok húzásokkal érik el hogy kivitelezővel építkezzenek az emberek. És a 24-26 milliós költségvetésű ház egy kivitelezővel nagyon hamar belekarcol a 30-35-be mire teljesen kész lesz. Amúgy erre a házikóra a legjobb kivitelezői ajánlatom 35 míg a legrosszabb majdnem 50 milla volt, ugyan azokkal a dolgokkal.

Ezeken az árajánlatokon még 5% áfa volt, jövőre már 27% lesz...

(kulcsra készig mindenre van ajánlatom)

2019. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%
javítás: A bank az utolsó 10%-ot finanszírozza utólag!!!!
2019. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%
utolsó vagyok még egy apróság beugrott, a kivitelezők már 20% önerővel elvállalják mert ők megfinanszírozzák neked a hiányzó összeget, a hitelt meg még intézik is neked, mindezt csak 20-50% haszonért cserébe. Persze nekik is kell élni valamiből, csak jó lenne ha húznának valami határt államilag ha már jól felverték az árakat az utóbbi 4 évben!
2019. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
A "szupervályog" név sok embert megtéveszt, pedig semmi köze a hagyományos - és valóban szuper tulajdonságokkal rendelkező - tradicionális vályoghoz! Ezek a modern kori "szupervályogosok" nejlon zsákokba töltenek földet és szögesdrótokkal rögzítik egymáshoz a műanyagzsákokat... Mindenki döntse el, hogy élne ilyen házban! Én tuti nem.
2020. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem csak polisztirolt lehet tenni a téglára, máris nem kell lovagolni a környezetszennyezésen...
2020. ápr. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!