Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fachwerk (favázas) házakat...

Fachwerk (favázas) házakat lehet még építeni? Kívülről ez nem szigetelhető, emiatt kérdem. Kitöltő anyag is csak vályogtégla, vagy agyagtégla szokott lenni. Képek lent!

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2019. júl. 1. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy tilos lenne.
2019. júl. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2020-tól (én így tudom) már csak szigetelt, energia-hatékony épületeket lehet majd felhúzni.


Fogalmam sincs, hogy a fényképeken látható fachwerk kúriák mennyire szigeteltnek minősíthetők.

2019. júl. 1. 07:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akinek ennyi pénze van, azok számára mindig lesznek kiskapuk
2019. júl. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A linkeden a stílust imitáló fapaneleket és álgerendavégződéseket kínálnak.

Tehát az épület a mai techológiával van felhúzva, ez csak egy korhű héj. A héj alá gondolom lehet kőzetgyapotot tenni. A betonaalapra álkőburkolatot ajánl.


De ezt te tudtad, nem? A keresőszó "faux" volt.

2019. júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem! A keresőszó Chester volt. Wooden Houses In Chester egész pontosan.


Azt ne mondd, hogy az első két linken látható épületek nem több száz évesek!


Nem lehet, hogy tévedsz?


Létezne olyan, hogy hamis fa panelek egy akármilyen kereten/vázon?


Nekem csak az tetszene, ha maga a tartószerkezet lenne fa, csupán a kitöltő anyag lenne vályog.

2019. júl. 1. 10:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem, a képeken igazi Tudor korabeli épületek vannak.

Bocsánat, Kérdező, a link tényleg az ezt mímelő panelekhoz vezetett.


Találtam mást:

[link] itt le van rajzolva a szerkezet.


Jó lenne egy szakembert megkérdezni (hőátbocsátási tényező stb.) h építhető-e ilyen ház, mondjuk vastagabb szigeteléssel, nekem ez a rajzon elég soványnak tűnik.

2019. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem, hogy van kis hazánkban olyan kivitelező cég akinek erre a szerkezetre lenne ÉMI, vagy ETA tanusítványa, ennek hiányában pedig nem lehet favázas házat építeni.

A másik ok amiért valószínűleg nem lehet ezt a technológiát használni az,hogy ezek az épületek nem felelnek meg a mai szigorú energetikai szabályoknak.

2019. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És ezzel elérkeztünk ahhoz, amitől már a kiírás pillanatában féltem:


Adott - lenne - egy teljesen környezetbarát és ámulatba ejtő kúria, de a hü.lye szabályozások tiltólistára helyezik... Örülök...

2019. júl. 1. 21:45
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mik azok az ÉMI/ETA tanúsítványok, de nem igaz, hogy egy képzett ács mester ne tudna utánajárással egy ilyen szépségét felépíteni... Kitöltésnek meg ott lenne a vályog.
2019. júl. 1. 21:47
 10/10 anonim ***** válasza:

" Nem tudom mik azok az ÉMI/ETA tanúsítványok, de nem igaz, hogy egy képzett ács mester ne tudna utánajárással egy ilyen szépségét felépíteni... Kitöltésnek meg ott lenne a vályog."


Hidd el tudom miről beszélek, hosszú évek óta favázas házak építésével foglalkozunk, de az idióta szabályozás (amit a külföldi készházgyártók lobbiztak ki ) nagyon megnehezíti a dolgunkat.

2019. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!