Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért van bidé a legtöbb új...

Miért van bidé a legtöbb új házban? Ennyire divat lett?

Figyelt kérdés

2019. szept. 30. 00:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem, régen is volt. Sokkal jobb, mint a papír, ha meg van valami egészségügyi gondod is akkor meg pláne.
2019. szept. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem is értem a kérdést. Az altesti higiénia mióta divat kérdése?
2019. szept. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
A sznobok divatja; de nincs minden új építésű házban. Enélkül is létezik az altesti higiénia.
2019. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Mert kényelmesebb, mint a kád szélén, vagy felöltözve a zuhanyzóban balanszírozni, hogy kimosd a feneked. Tudod, ha van lehetőség és nem munkahelyen, vagy presszóban jött rád a szükség, akkor kultúrember kimossa magát alulról és ez így van 200 éve legalább.

A ház amiben lakom műemléképület és bizony van benne egy eredeti porcelán bidé.

Nagyon meglepő neked, hogy a bidét a XVII-ik században találták fel?

[link]

Nyilván a helytakarékos, összedobált panelekben, vagy a falusi házakban felnövőknek ismeretlen fogalom volt, de még ott is az igényesebbje mossa a fenekét.

2019. szept. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Ne égesd magad Kérdező!(...karonfogva a 3-al!:)
2019. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Én nem sok helyen látok bidét új építésű házakban, hedig havi szinten 2-4 újban megfordulok munkám miatt.

Bár az is tény, hogy az átlag emberekhez megyek... azaz átlag 90-100 nettó m2-es házakba. Ezekben szinte mindig van az előszoba közelében egy normál wc, és a fürdőben még egy.

Kombi Wc-t semláttam még sok helyen...


Ettől függetlenűl én ha oda jutok végre biztosan kombi WC-et szereltetek be, mert hajtakarékos, meg mert ez tetszik.

pl: [link]

2019. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező!

Nem rokonod a 3-as??!

2019. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

"Ennyire divat lett?"

"A sznobok divatja"


Inkább vagyok egy "divatos sznob",

mint alulművelt, sz@ros se. gű hülyegyerek.

2019. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Divat? Sznoboskodás? Ezt a szóhasználatot csak abban a kontextusban tartom elfogadhatónak, amikor valaki a magyarokat pusztán az alapján parasztozza, mert a legtöbb háztartásban nincs. Ezt is itt a gyakorin olvastam. Amúgy a kínálat közepe kb. 20000 Forint szóval semmi luxus nincs benne. Ha elfér miért ne?


A divatról meg csak annyit, hogy a hátfájás meg az aranyér lett "divat" az ülőmunka folyományaként. Összeszorított farpofákkal szurkolok neked, hogy ne tapasztald meg :)

2019. okt. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Megfordultam egy-két házban életem során "átlagos falusitól" panelen keresztül tehetős emberek, családok otthonáig és bizony egy kezemen meg tudom számolni hány helyen volt bidé..

Én magam a használatát nem tartom létszükségletnek, sőt kifejezetten kellemetlen volt mikor kipróbáltam. Ez nem jelenti hogy igénytelen paraszt lennék szerintem.

Most, hogy magam is házépítésbe fogtam, tűnt fel hogy az új építések 90%-ában van bidé. 250nm-es meg 110nm-es házakban is.

Számomra ezért meglepő hogy ennyire elterjedni látszik.

2019. okt. 2. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!