Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csináltam egy 10cm-es betont...

Csináltam egy 10cm-es betont 8as betonvassal autóbejárónak. Elkészítés után hány nappal mehetek rá autóval?

Figyelt kérdés

2019. okt. 20. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hivatalosan 28 nap után terhelhető. Ettől függetlenül egy átlagos személyautóval (ami mondjuk nem 2tonnás) azzal 2 hét után már ráhajthatsz.
2019. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre így nem lehet választ adni .Nem látom hogy van bele rakva a vasalat,és mennyi.Milyen erős a beton ?
2019. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
két nap után
2019. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tény, hogy függ a beton erősségétől, minőségétől, de feltételezem az átlagos erősséget.

A két napot keveslem, mert az autó kerekei felkaparhatják a viszonylag friss betont, főleg, ha fentebb van a garázs mint az utca és gázt kell adnod.

A 28 nap valóban előírás, de teherhordó vasbetonra (pl. áthidalások).

Ilyen meleg, napos időjárás mellett én 4 nap után rá mernék hajtani az autóval. Tehetsz egy próbát, hogy valahol oldalt erősen megpróbálod felkarcolni a betont. Megérzed a kezeddel, hogy mennyire kemény. Esetleg hajts rá autóval 30-50 cm hosszan és meglátod az eredményt. Szerintem az általam fentebb már ajánlott 4 nap elég lesz.

2019. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!