Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egyszintes hàz èpitèsi költsège?

Egyszintes hàz èpitèsi költsège?

Figyelt kérdés
Közepes mûszaki tartalommal, 120 nm-es egyszintes, 2 fürdôszobàs, 20 nm garàzzsal Budapesten most szerzôdve mennyibe kerül?

#Hàzèpítès
2019. okt. 22. 22:35
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

120 nm x 400.000= 48 millio plusz a 30 millios telek = 78 m plusz a sallangok amiket irt valaki

Hol van ez 110 millio?

2019. okt. 23. 12:15
 12/40 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, őszintén, most az alapján akarsz kalkulálni amit ide random anonim emberek irkálnak?

Akik ide válaszolnak, nagy részük még csak építkezést sem látott csak a tv-ben. Valahol valamit hallott aztán már okosnak hiszi magát és osztja az észt.

Pont ezért szoktam írni az ilyen kérdések alá, hogy teljesen felesleges ilyen témában kérdezni, mivel egyáltalán nem relevánsak a válaszok.

Gondolom te sem az alapján fogsz hitelt felvenni, hogy a JóskaPista azt írja ide névtelenül, hogy "100 millió".

Kérsz hozzávetőleges négyzetméter árajánlatot telefonon vagy email-ben több generálkivitelezőtől, és sokkal okosabb leszel mint az ide leírt hasra ütés szerű válaszokkal.

2019. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Ez igaz utolso, de konnyen lehet hogy tapasztalatot is leirnak. Persze fenntartasokkal kell kezelni nyilvan, de a jelenlegi almodozas stadiumban ezek a kétes informáciok elegendoek a tovabb almodozashoz. Teljesen nyilvanvalo hogy konkret arajanlatok utan gondolkodunk tovabb.
2019. okt. 23. 12:36
 14/40 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 12, diplomás èpítèsz tervezőkènt, generálkivitelezőkènt írtam a nettó 400-at. Kelet mo, ukrán munkaerővel nem tudunk ez alá menni már. Budapesten is ugyan ezek az ukránok dolgoznak, csak magasabb útiköltsèggel ès szállással. Vagy magyarok simán mèg drágábban.

Tavaly amúgy mèg 350-èrt vittünk munkákat, ilyesmik voltak az ajánlatok. Mostanában pedig a 400 is nyerő ár.

Nyilván így is nèvtelenül írok, de azèrt járunk ide páran tapasztalattal, segítő szándèkkal.


Kèrdező, te az egyenletedből kihagytad az áfát. Ès tovább romlik a helyzet az euró drágulásával, 2020 után 25% megújulö energiával. Addig pedig már nem találsz munkaerőt, mindenkinek van munkája 2-3 èvre.

2019. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Építőmérnökként írtam a 350ezer/m2-től a csillagos eget!

Az árat saját tapasztalatomból adtam meg. Nem lehetetlen kihozni 350-ből, de komoly az anyagválasztás, alaprajzi kialakítás (egyszerűsítés) sokat jelenthet.

De a 250ezer/m2 árat már úgy sem lehet tartani, ha valamit kihagynak!

2019. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
63%

350.000 Ft/m2 +Áfától felfelé.

+ telek

+ udvar és kerítés


Sajnos ez van.


Ami ennél olcsóbb, ott ***durva*** spórolásokra kell számítani. Erősen lerontja a lakhatás komfortját, illetve egy későbbi eladásnál komoly értékcsökkentő tényező lesz. (sose látod viszont a beletett pénzedet)

2019. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
38%

"ezek a kétes informáciok elegendoek a tovabb almodozashoz. Teljesen nyilvanvalo hogy konkret arajanlatok utan gondolkodunk tovabb."


Konkrét árajánlatok majd összetörik az álmaitokat is.

2019. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
71%

"120 nm x 400.000= 48 millio plusz a 30 millios telek = 78 "


ÁFA?


48*1,27 + 30 = 91 plusz műellenőr, plusz tervezés, plusz kert, plusz térkő, plusz kerítés, stb. 110 a legalja.

2019. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

17-es koszi a nagyon epito okos hozzaszolast.


Bem tudom miert fogalmaztok plusz Áfa-val. Talan kenyeret is 200 ft plusz áfa val vasaroltok?

Ertem hogy 400’plusz afa ertem. Miert nem bruttoban fogalmaztok, nyilvan az erdekel hogy mennyibe fog kerulni.

2019. okt. 23. 18:28
 20/40 anonim ***** válasza:

"Bem tudom miert fogalmaztok plusz Áfa-val"

Az építőipar már csak ilyen!

Tekintettel arra, hogy az áfatörvény miatt itt sok esetben (engedélyköteles munkák és az anyagok jó részénél) fordított áfa van.

2019. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!