Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egyszintes hàz èpitèsi költsège?

Egyszintes hàz èpitèsi költsège?

Figyelt kérdés
Közepes mûszaki tartalommal, 120 nm-es egyszintes, 2 fürdôszobàs, 20 nm garàzzsal Budapesten most szerzôdve mennyibe kerül?

#Hàzèpítès
2019. okt. 22. 22:35
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
20-as értem, de a mezei vásárlònak ez tokmindegy.
2019. okt. 23. 19:01
 22/40 anonim ***** válasza:

"de a mezei vásárlònak ez tokmindegy"

Vásárlónak mindegy. De az építtetőnek nem mindegy.

2019. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
De vasarlokent kerdeztem ha nem tunt volna fel :)
2019. okt. 23. 23:01
 24/40 anonim ***** válasza:

Építési költséget kérdeztél!


"Egyszintes hàz èpitèsi költsège?"


Tudod egyáltalán mit szeretnél?

2019. okt. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Épitesi koltseg - az en szempontombol AFA-s.
2019. okt. 24. 07:14
 26/40 anonim ***** válasza:
49%

minél többet foglalkozol vele annál olcsóbb lesz, azaz kihagyod a generálkivitelezőt!!!

Én kb 10 hóapja kértem árajánlatokat kivitelezőktől egy nettó 96 m2-es L alaku házra, 36-50 millió között voltak az árak. A 36 milliósnál kértem egy téleles árajánlatot, később. A legjobb példa miért ne alkalmazz kivitelezőt: a sík füvesített telkemen a földmunka 1 millió + áfa volt, megkérdeztem a szomszéd falu munkagépes vállalkozóját, 70000 Bruttóból megcsinálja ugyanazt, közel 6 millió volt az alapozás szerelőbetonig, vállalkozó kőműves brigád ugyanazt ugyanabból az anyagokból 3,5!

Fűtésre 4,8 árajánlat, helyi szaki ugyanazt, ugyan azokkal a termékekből 1,8 ért....


Munkatársam példája: ő az alapozásnál jár bruttó 200 m2, szerelőbetonik 10-12 milliós árajánlatokat kapott kivitelezőktől, helyi kőműves vállalkozó 6,5 öt mondot neki számlával... (most van folyamatban, alap szárad jelenleg)


Itt egy jó példa még (persze ő a kőműves munkákat sajátmaga megcsinálja): [link]

2019. okt. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

# 26!

Ez mind szép és jó! Én is így csinálom saját magamnak (építőmérnökként).

De "laikusként" is meg tudja oldani? Van FMV nyilatkozat? Műszaki ellenőr? Mert az oké, hogy most olcsó(bb), de meglesz minden a használatbavételihez?

2019. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Igen megvan minden szükséges ember, ahogyan a válalkozókkal is minden rendben van papirilag és staktudásilag is.

Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki összeszervezze a munkafolyamatokat, meg szerződjön. Az e naplót sem túl bonyolult tölteni... A sok utána járás, infó gyüjtés nekem megéri azt az összeget amit megspórolok. Akinek meg ez nem megy, vagy csak nem akar vele foglalkozni, az meg kifizet a kivitelezőnek a felárat. Én kb 20-25%ot biztosan spórolok, a legjobb árajánlathoz képest.

2019. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Diploma nem kell a telefonáláshoz, de aki életében először építkezik, annak óriási feladat összeszervezni a szakágakat. Mindenkor tisztában kell lenned mi miért történik. És ha betonozás előtt kimaradt valami, akkor nincs mit tenni.

Csakis saját pénzeden javíthatsz bármit.

Azért ez elég komoly kockázat növelő tényező.

2019. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
26-os koszonom. Stilszeruen ez egy epito jellegu hozzaszolas volt :)
2019. okt. 24. 21:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!