Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egyszintes hàz èpitèsi költsège?

Egyszintes hàz èpitèsi költsège?

Figyelt kérdés
Közepes mûszaki tartalommal, 120 nm-es egyszintes, 2 fürdôszobàs, 20 nm garàzzsal Budapesten most szerzôdve mennyibe kerül?

#Hàzèpítès
2019. okt. 22. 22:35
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

29!

Az FMV egy vagyont elkér az ellenőrzésekért, és a konzultációkért. Bele fér az idelyébe, hogy átbeszélje az építetővel mit hogyan kell kivitelezni... Az építető meg megszervez mindent, és beszerzi az anyagokat. Kb ennyi az egész.

Minden csak a megfelelő hozzá álláson és akaráson múlik.

2019. okt. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Fűtésre 4,8 árajánlat, helyi szaki ugyanazt, ugyan azokkal a termékekből 1,8 ért....


Ez nagyon jó! Mindenki ezt akarja hallani, csak a valóságban pont nem ugyanazt a tartalmat kapod.

Ahhoz pedig hogy meglásd a különbséget, nem árt némi szakismeret.

2019. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
én FMV családi házat 1 millióért szoktam vállalni de jövőre már nem is vállalok.
2019. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Immergas victix tt kw fűtő kazán,immergas ubs 160 v, 155 literes 1 csöves indirekt tároló, melegvíz cirkulációs kör. Padló+radiátoros fűtés vogel & noot középcsatlakozású radiátorok danfoss thermofejekkel. Minden radiátor külön körön. Siemens rds110 smart termosztát.

Munkadíjjal, szükséges tervekkel, a kazán beüzemelve 1.8 millió.


Gépészmérnök vagyok épület üzemeltetés, kivitelezés a szakterületem 7 év tapasztalattal. De sajnos saját magamnak nem csinálhatom meg... Másodállásba pedig elektro pneumatikus, plc vezérlésű gépeket javítok. Így a villanyszerelés sem okoz problémát, de ezért is fizetnem kell...

2019. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

34+

Mivel kisujből csinálok egy energetikát és fűtés méretezést, meghatároztam mindent ezzel kapcsolatban az árajánlatokhoz. Pl padlófűtés cső típusát, osztását, stb... És így lett 3 milliós eltérés, amin meg sem lepődök, a földmunkás árajánlatok után

2019. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Kész, győztél, szakmailag megsemmisültem :D


Annyit azért kifejethetnél, mi szükség 2019-ben a radiátorokra.


Ez kicsit olyan, mint sittes utánfutót akasztani egy sportkocsira.

2019. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Meg cseppet etikátlannak tartom hergelni itt a pékeket, óvó néniket, vám ügyintézőket, hogy igenis fogjanak önállóan szervezett építkezésbe. Hiszen ha neked 7 év tapasztalattal a kisujjadban van minden, ez nekik is simán menni fog a kemence mellől...
2019. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Azért szükséges a radiátor mert a szobák viszonylag picik, és a leendő beépített szekrények, valamint a 180x200 ágyak (egyenlőre csak egy szobába, de később mindegyikbe), lefedik a a hőleadó felület kb 2/3-át. A maradék 1/3-on a laminált padló még ront egy kicsit. 22 °C-ra lettek méretezve a helységek és a padlófűtés így kevésnek bizonyult hőleadásban a szobákban. De, a szobákban a feltételezett közlekedő utvonalakon oda lesz tekerve a padlófűtés cső. A beépített szekrények/butorok miatt eléggé fix lesz a szoba berendezése, gyakorlatilag nem átrendezhetőek. Gázkazán fogja biztostani majd a fűtést, de maga a rendszer max 45°C előremenő hőmérsékletre van méretezve a radiátorokban, padlóban max 30 °C. Így ha később hőszivattyúra szeretnék váltani, mert kb 10 évet bír ki egy átlag kondnzációs kazán, akkor csak fel kell rakni a helyére és kész. A másik nagy előnye az alacsony hőmérsékleten, a kazán hatásfoka magasabb tartományban mozog. A leendő hőszivattyú pedig majd valamikor szintén ideális körülmények között fog dolgozni. És azért gázfűtés mert, jelenleg nekem nem éri meg azt a + 1 milliót, úgy, hogy max 40%-al lesz kevesebb a fűtésszámla. Klímás fűtés azért kilőve, mert nem szeretem hosszútávon a "zaját", és a "huzatot" amit generál (mondták már sokan, túl kényes vagyok :) )


Azért bíztatok mindenkit egy építkezés lebonyolítására, mert így, ha utánna néznek részletessen a munkafolyamatoknak, akkor a szakik sem tudnak átverni senkit.Mert legrosszabb esetben is a netről kinyomtatott szakirodalmat (nem a gyarori kérdések/ építkező forumokok szövegeit) odadugom mester orra alá és onnantól kezdve már csak halandzsáni fog tudni... A másik dolog, ha én megveszek minden szükséges anyagot, akkor azt építsék is be megfelelően. Erről csak rendszeres elleőrzéssel lehet megbizonyosodni. HA szükége minden nap, bizonyos folymatoknál. Ez nagyon tapasztalati adatom mert 7 éve dolgozom kivitelezőkkel gépészet terén, de van saját csapatom is a cégnél. pl: 2x8 cm xps helyett csak 1x8-at raknak le a többit hazaviszik... egy átlag ember soha az életbe nem fog rájönni a hiányára, csak ha egy komoly hőkamerával (kb 400000 + áfától kezdődnek a jobbak) rámér a padlóra, és látja, hogy a energetikai számok és a valóság meg sem közelíti egymást. Vagy amikor a ral szalagot lefelejtik a nyílászárokról, vagy a dagadó szalagot a nyílászáró és a szigetelés közül... ,a kivitelező meg felszámolja stb. Több ismerősöm építkezett mostanában, és átnéztem a számláikat. Nagyon sokan utálnak már :)


Én csak az épület gépészethez értek, ami szerintem kb 20%-a egy épülő háznak maximum. Minden másról korábban fogalmam sem volt, de rengeteg idő befektetésével, a maradék 80%-ről az elméleti!! tudásom sokszor meghaladja nagyon sok mesterét. Ami viszont komoly probléma. Viszont, így könnyebben le tudom szürni azt, hogy mit kivel csináltassak meg, mert minden munkára 3-4 árajánlatot kérek.


A legfontossabb dolog amit egy nagyon jó asztalssal történő haverságba kerülés után megtanultam: Mikor azt hiszed kész vannak a ház terveid, akkor keress egy bútorasztalost és inkább fizess neki azért, hogy átnézze a helységek bútorozhatóságát. Mert ő ránézésre megmondja neked, hogy amit kitaláltál esetleg az nem fog elférni, vagy mit kéne módosítani... Az emberek nagy részében akkor tudatosulnak a méretek, mikor már falznak. Utólag módosítani pegig elég macerás. (Egy építész mérnök nem ért úgy a lakberendezéshez mint az aki ebből él, a lakberendezők pedig elviszik mostánaban az irányt tulzottan a dizájn felé, ami meg nagyon sokszor ellent mond a jól kihasználhatóságnak. Ebből visszot az arany középutat nem ártana tartani).


Egy korábbi hozzászólásra: Én eret vágnék magamon ha egy FMV-nek 1 milliót kéne fizetnem. Akivel én szerződtem 405000-et kért fixen. És nem fizetek azért + 200000, hogy az e-naplóba helyettem irkáljon.

2019. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Ne magadból indulj ki. Ami neked evidens, az másoknak közel sem magától értetődő. Örülj neki, hogy tudod mit jelent a dinamikus térfogat áram szabályzás, meg a hidraulikus váltó, de az építtetők 99%-a ezeket nem tudja. Életük legnagyobb (és sokszor megismételhetetlen) beruházásában számukra létszükség, hogy fogja valaki a kezüket.


Ez olyan mintha hegyi emberként arra biztatnád a turistákat: Áh, minek ide túravezető (drága, meg a látnivalók felét se mutatja meg) kell egy bakancs meg egy hátizsák, aztán irány a hegy.

Na igen, de nem Pék Petinek, meg Fuvaros Ferinek, akik az első nagyobb sziklánál eltévednek vezető nélkül...


/ha a radiátor árát rátolod a szigetelésre, illetve elhagyod a lamináltat, semmi szükség nem lesz radiátorokra, csak kosz- és helyfogó. nekem sem hiányoznak egy cseppet sem/

2019. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Ok, jogos nem mindenki alkalmas erre, de kb 10-15 évvel ezelőtt még a környékünkön egyátalán nem volt jellemző a kivitelezős építkezés. Akkor felépültek a házak, persze az is igaz, hogy azóta jóval több a papiírmunka és jóval szigorubbak az előírások.


A fűtés meg azért így mert ez jött ki a leggazdaságossabb bekerülési és üzemeltetési költségekre, nettó primer energia számítások alapján.

belekalkulálva a plusz szigetelést, az azokkal járó segéd anyag költségeket stb.

Külön akartam minden helység hőmérsékletét szabályozni, és a thermofejes megoldás a legolcsóbb, és az alacsony hőmérsékletű radiátorok minimalizálják a hőingást, és nagyon jó a hatásfokuk is van. Ezzel a vezérléssel ugyan azt megcsinálom, mint a teljes felület fűtéssel rendelkező házakban a helységenkénti szabályozást (ha minimális hőingással kérjük ezt is), csak kb a 60-70%-al olcsóbban.

Egy termofej kb 5-6000 Ft és itt vége + radiátor sallangjaival. Míg egy okostermosztát (csak az ilyenek képesek jól szbályozni, azaz tudja mennyivel korábban kell lezárni az osztón a motoros szelepeket /leállítani a kazánt, hogy tudja tartani a pl 22 fokot +-0,5 fokkal stabilan.)ami jó is pl siemens rev 24, 25000 Ft/db + mozgatómotor az osztóra 8-10000 ft/db, majd kellenek zónavezérlő egységek 20000-50000 között,gyakran 2 kell belőle. Végül egy multifunkciós vezérlő egység ami összefogja a zóna vezérlőket ezek kb 80000-250000 között attól függ hány helységet akarunk külön vezérelni. Persze sokféle képpen lehet variálni, de amiket leírtam nekem azokra szükségem lett volna. Egy szobába a padlófűtés és a radiátoros fűtés kialakítása esetén a radiátor az olcsóbb. Nem lesz külön padlófűtés körük a szobák közlekedő részén lévő padlófűtésnek, hanem az éppen arra keringő nappali-étkező-konyha körei lesznek oda vezetve.

2019. okt. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!