Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyivel kerül többe a...

Mennyivel kerül többe a hőszivattyús rendszer, mint a hagyományos gázkazános?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy új építésű házba, 80-100m2-re mennyibe kerülne többe csak a hőszivattyús rendszert megcsinálni, a gázt pedig teljesen kihagyni (mindkettőt padlófűtéssel és sok melegvíz igénnyel)? Tehát csak hőszivattyúval menne a fűtés, melegvíz, esetleg a nyári hűtés is. Mennyivel kerül többe ennek a kiépítése, mint a hagyományos gázkazános rendszer kéménnyel, gázbekötéssel...stb.?
2019. nov. 5. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

egy jó fűtő kazán beüzemelve, alapkéményel, szükséges tervekkel kb 500-550000 Ft,

Egy szintén jó hatásfokú víz.levegő hőszivattyú 1,5-2 millió között van.

Minden más ugyan az.

A gázbekötés felénk díjmentes 250 fm-ig, ha 4 éven bellül rákötünk. ha nem akkor 190000-et ki kell fizetni.

A hőszivattyú kb 40%-al fogyaszt kevesebbet, egy gázkazánnál.

Te max 150000-et fizetsz majd évente gázt, Akkor kb 90000 Ft lenne a villany alternativája. Évi 60000 ft spórolás, de min 1 millióval többe került. -->kb 16,6 év lenne a megtérülés, de ennyit egyik gép sem fog kibirni, legalább egyszer cserélni kell majd őket. Mivel arányossan növekszenek az energia árak évről évre, az inflációtól el lehet tekinteni, főleg úgy hogy a kormány a földgáz árát mesterségessen is szinten tartja. szóval kevesebb biztos nem lesz egyik sem

2019. nov. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem csak a kazán árát kell számolni, hanem a klímát is, ami 100 m2 esetében már minimum 2 db klíma, de inkább 3... csak a klíma szerelés + 400 000 Ft.
2019. nov. 5. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha hűteni akarsz, ami elkerülte a figyelmemet, akkor a padófűtés nem játszik max kiegészítés lehet. Azaz neked mennyezet fűtésre van szükséged. Ha beton födémed van akkor nem kerül többe bele tenni mint a padlóba, de ha már lebetonozták akkor más a helyzet. ilyen esetben egyszerű a rögzítés a profilokkal, de a csőszerelő legalább 3-4x annyit kér majd a csövek felrakááért mint a padló fűtés esetén, és Fa födémnél is ez lesz a helyzet. Ezenkívűl a mennyezetfűtés szilárd födémre utólagossan profilokkal rögzítése után nem lehet hagyományos vakolattal burkolni, Így ez is min a duplája lesz költségbe. A másik nem lesz elég az 1-1,5 cm vastagság, hanem kb a duplája szükséges. Fa födém esetében rendszerlemezeket kell venni a rögzítéshez ami becsövezbe kb +1 milliót rátesz még a padlófűtés letekeréséhez képest, és nem biztos, hogy elegendő lesz önmagában emiatt szükséges sokszor a padlóba is letekerni a csöveket kiegészítő jelleggel.

a fal fűtést nem ajánlom, mert nem mindenki szokta hőkamerával megnézni, hogy hova verje be a szöget egy kép felrakásához...

kb 1,5-ből megvan a gázos padlófűzésed, a hőszivattyús hűtés-fűtésed meg inkább 3,5-4 között, ha fa födémed van.

2019. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt nem is írtam, hogy a hűtés esetén a költségek megegyeznek a split klíméval, sőt gyakran a egy jobb fajta splitnek sokkal jobb a seer száma, mint egy hasonló kaliberű hőszivattyúnak. Emiatt a hűtési időszakkal nem kell kösszahasonlítást végezned.


Én nem vagy ellene a hőszivattyúnak, sőt nagyon is jónak tartom, de szerintem és kollégáim szerit még jelenleg túl drága. Ha ez nem érdekel akkor viszont elégedett lezel vele.

2019. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!